5 zimních tipů pro motoristy

V rámci přípravy na zimní sezónu je přezutí pneumatik samozřejmostí. A i když to není povinnost, vyplatí se pořídit si také kvalitní nabíječku autobaterie, ochrannou clonu na sklo a do auta přibalit smeták se škrabkou na led, lopatu na sníh a startovací kabely. Z autopříslušenství značky Fieldmann vyberete vše potřebné, inspirovat se můžete našimi tipy. Více na www.fieldmann.cz.

Tip první: Namrzání oken automobilu brání ochranná clona Fieldmann FDAZ 6002

Před jízdou je třeba důkladně odstranit námrazu na sklech automobilu. Čas a práci se škrábáním ušetří clona připevněná na předním skle zaparkovaného vozu. Ta kromě ochrany před sněhem i námrazou zabraňuje také přimrzání lišt stěračů, takže výrazně sníží dobu čištění předního okna před jízdou. Ochranná clona Fieldmann FDAZ 6002 je vyrobena z materiálu odolného proti přimrznutí.  Kvalitní, zesílené provedení zajišťuje vyšší odolnost vůči poškození. Velikost 1300 x 600 mm je univerzální pro velkou většinu typů vozů.

Clonu lze využít i v letních měsících, kdy její umístění na čelní nebo zadní sklo omezí zvyšování teploty ve voze stojícím na slunci a zároveň chrání před působením UV záření. Doporučená akční MO cena ochrany čelního skla Fieldmann FDAZ 6002 je 79 Kč. Více na www.fieldmann.cz.

 

Tip druhý: Auto smeták Fieldmann FZO 5012 se škrabkou

Před jízdou je třeba věnovat péči nejen přednímu sklu, ale také dalším částem, například kapotě nebo střeše, protože za jízdy mohou odletující vločky na řidiče působit rušivě. Sníh také nesmí zakrývat registrační značku, za takový přestupek hrozí pokuta. Očistit vůz od sněhu pomůže auto smeták Fieldmann 2 v 1 Fieldmann FZO 5012, který kombinuje dvě funkce, z jedné strany škrabku a z druhé smeták s PVC štětinami. 60 cm dlouhá hliníková rukojeť umožňuje pohodlné odmetení sněhu a seškrabání námrazy z oken. Hliníková trubka je použita pro zpevnění, obalena je změkčenou pěnou pro příjemnější uchopení. Doporučená akční MO cena 119 Kč. Více na www.fieldmann.cz.  

 

Tip třetí: Hliníková skládací lopatka Fieldmann nabere až 15 kg, přitom je skladná

Doporučenou zimní výbavou automobilisty je také skládací lopata na sníh. Hliníková skládací lopatka Fieldmann FPL 4002 se výborně uplatní při odstraňování sněhu z okolí automobilu. Při odklízení sněhu zvládne nabrat až 15 kg. Díky svým rozměrům 21 x 28 cm ji navíc můžete celou zimu vozit v autě, aniž by překážela. Je mimořádně lehká (0,6 kg) a lze ji nastavit do dvou délek rukojeti – 66 cm a 82 cm. Vybavena je bezpečnostními zámky proti samovolnému složení a pro lepší skladovatelnost lze násadu s úchopem zcela odpojit. Mnohé další využití najde tato lopatka u milovníků zimních sportů nebo třeba u zahrádkářů. Hodí se totiž i pro použití na zahradě či při kempování. Doporučená akční MO cena 399 Kč. Více na www.fieldmann.cz.  

 

Tip čtvrtý: O autobaterie 6 V/12 V se v zimě postará nabíječka Fieldmann FDAN 12002

Spěcháte do práce a auto ne a ne nastartovat. Vybitá baterie… Tu situaci jistě mnoho řidičů zná z vlastní zkušenosti. Předejít této situaci můžete s kompaktní nabíječkou baterií Fieldmann FDAN 12002 určenou pro dobíjení olověných i gelových akumulátorů o kapacitě od 4 do 120 Ah. Využijí ji majitelé automobilů, ale také motocyklů, případně dětských hraček (elektrická autíčka, motocykly apod.), tedy techniky opatřené akumulátory o napětí 6 a 12 V. Nabíječka má plně automatický režim dobíjení a při plném nabití se přepne z nabíjecího režimu do udržovacího pulzního režimu, takže s ní lze nejen baterie nabíjet, ale zároveň je i udržovat nabité, což se týká zejména zimní péče o baterie sezónních vozidel jako jsou například motocykly.

Před nabíjením se na nabíječce podle typu akumulátoru nastaví nabíjecí napětí pro 6V nebo 12V akumulátor, u 12V akumulátorů lze tlačítkem zvolit maximální nabíjecí proud 2 nebo 4 A. Nabíječka je vybavena ochranou proti přetížení a přehřátí. Napájena je z běžné elektrické zásuvky 230 V/50 Hz. Doporučená akční maloobchodní cena je 749 Kč. Více na www.fieldmann.cz.

 

Tip pátý: Startovací kabely Fieldmann FDAS 120301 a FDAS 120601 jsou vyrobeny z mědi

Během krátkých zimních jízd se akumulátor nestihne dobýt, takže energii jen ztrácí.  Pokud pak nemůžete nastartovat, jsou ve většině případů nejjednodušším řešením startovací kabely. Startovací kabely Fieldmann FDAS 120301 jsou doporučeny pro benzínové motory do objemu 2 500 cm3, kterým dodají potřebný impuls o síle 300 A, startovací kabely Fieldmann FDAS 120601 pak oživí i výkonnější benzínové motory až o objemu 3 000 cm3 díky proudu 600 A.

Kabely o průměru 8 mm (Fieldmann FDAS 120301) a 10 mm (Fieldmann FDAS 120601) jsou vyrobeny z 99 % z mědi, takže si můžete být jistí, že na rozdíl od levných hliníkových variant pouze potažených mědí, s nimi opravdu nastartujete. Délka kabelů je 2,5 m (Fieldmann FDAS 120301), resp. 3 m (Fieldmann FDAS 120601). Více na www.fieldmann.cz, doporučená cena startovacích kabelů Fieldmann FDAS 120301 je 269 Kč a Fieldmann FDAS 120601 je 599 Kč.

Leave a Comment