Biokrb

Příjemnou atmosféru a pohodu v domácnosti může navodit prvek ohně. Dnes již není nutné budovat nákladné a technologický náročné krby na dřevo. Kýženého efektu ohně lze dosáhnout snadno pomocí biokrbu na speciálně upravený biolíh.

Biokrby můžeme postavit téměř kamkoliv. Na trhu je nespočet variant instalací, ať již vestavěné, oboustranné, stolní nebo závěsné.  Je však vždy nutné dodržovat základní bezpečností opatření a držet se instrukcí výrobce biokrbu. Během hoření dochází k ohřátí stěn krbu a může dojít při dotyku k popálení, hlavně u dětí nebo domácích zvířat. Je rovněž důležité dodržet bezpečnou vzdálenost od lůžkovin a závěsů 1,8 metru. U závěsných typů je potřeba při instalaci dodržet vzdálenost 60 cm od podlahy.

biokrb

Biokrby se vyrábí v mnoha variantách a záleží spíše na vkusu kupujícího, zda zvolí moderní nebo konzervativní design. V dnešní době jsou oblíbené varianty hlavně ze skla a oceli. Krásné kousky lze rovněž naleznout rovněž mezi výrobky z keramiky a mramoru.

Biokrby spalují speciálně upravený biolíh (spotřeba okolo 2 l za 7 hodin), který hoří žlutým plamenem a nevydává žádný dým. Proto není nutný žádný vývod do komína. Vzhledem k tomu, že v místnosti dochází k postupnému spalování kyslíku, je nutné občas větrat, obzvláště malé místnosti. Během hoření dochází k vzniku kysličníku uhličitého, vody a tepla. Bohužel množství tepla není příliš veliké a dá se říci, že biokrby spíše slouží k proteplení místnosti a mají spíše dekorativní vlastnost.  Do biolihu je možné rovněž zakoupit speciálně upravené vůně, která byt příjemně provoní.

1 Comment

  1. Reny napsal:

    Mě se moc líbí tyto: https://www.levnekrby.cz/stolni-biokrby
    na mém stole v obýváku je vážně luxusní 🙂 Pokud potřebujete nějaký designový doplněk, tak určitě biokrb 🙂

Leave a Comment