Drtiče a štěpkovače Fieldmann za vás řeší, kam se zahradním odpadem

Po prořezání stromů či keřů a podzimním úklidu zahrady je třeba vymyslet, kam s hromadami větví a odřezků ze živého plotu či keřů, když je jejich pálení ve většině obcí u nás zakázáno. Ekologickým řešením jsou drtiče a štěpkovače Fieldmann, které umožní využít zahradní odpad k mulčování, kompostování nebo jej dokonce ztopit.

Elektrické drtiče pracují na bázi disku se dvěma až třemi noži, které odpad rozdrtí na malé kousky. Ty jsou zachycovány do plastového boxu či látkového pytle. Vzniklou drť lze buď kompostovat, nebo ji využít jako mulč na záhonech, kde chceme zamezit růstu plevele. Značka Fieldmann nabízí hned dva modely drtičů s pevným kovovým rámem, a to model Fieldmann FZD 4010-E se sběrným vakem a model Fieldmann FZD 4020-E se sběrným boxem.

Ve štěpkovači je materiál drcen pomocí pomalu se otáčejícího ozubeného válce. Tento řezný systém zvládne i silnější, uschlé a tvrdší větve. Vzniklá štěpka je větší a po vyschnutí se hodí na podpal kamen či kotlů. Štěpkovače jsou standardně vybaveny ochranou proti přetížení a zpětným chodem, aby v případě zaseknutí větve došlo k jejímu uvolnění.

Fieldmann FZD 4010-E rozdrtí větve silné až 4 cm

Kompaktní a výkonný zahradní elektrický drtič Fieldmann FZD 4010-E je vhodný pro každou zahradu. Pohon drtiče obstarává motor s příkonem 2500 W. Vstupní otvor umožňuje drcení větví až do průměru 4 cm. Pevný ocelový rám zvyšuje jeho stabilitu, plášť je vyroben z odolného plastu. Pro snadnou manipulaci je nosný rám opatřen kolečky. Součástí balení je i plunger pro posun drceného materiálu a objemný vak na drť. Doporučená akční MO cena: 2.699 Kč, více na www.fieldmann.cz.

Drtič Fieldmann FZD 4020-E disponuje sběrným boxem

Elektrický drtič Fieldmann FZD 4020-E s příkonem 2500 W a dvounožovým systémem rozdrtí čerstvé větve až do průměru 4 cm. Je opatřen tepelnou pojistkou, která zabraňuje přetížení a přehřátí stroje. Jemná drť padá do plastového boxu o objemu 50 l. Je vhodná jak pro kompostování, protože se rychle rozkládá, tak i na již zmíněnou mulč. Pevná ocelová konstrukce s kolečky zvyšuje stabilitu a usnadňuje manipulaci se strojem. Součástí je také plunger pro bezpečný posun zbytků materiálu k nožům. Doporučená akční MO cena: 3.499 Kč, více na www.fieldmann.cz.

Dřevěnou štěpku lze snadno ztopit

Abychom mohli větve keřů a stromů využít při mulčování nebo je dokonce ztopit, musí projít štěpkovačem. Elektrický štěpkovač Fieldmann FZD 5015-E s příkonem 2800 W si poradí se zahradním odpadem o tloušťce až 4,4 cm. Je opatřen tepelnou pojistkou, která zabraňuje přetížení a přehřátí stroje. Řezný válec zaručuje rychlé drcení materiálu, ať se jedná o měkké materiály nebo tvrdé dřevo. Štěpkovač Fieldmann FZD 5015-E větve sám vtahuje a vzniklou štěpku ukládá do sběrného koše o objemu 60 litrů. Robustní konstrukce s kolečky zvyšuje stabilitu a usnadňuje manipulaci se strojem. Doporučená akční MO cena: 4.699 Kč, více na www.fieldmann.cz.

Leave a Comment