Kejřův Park II: komunitní bydlení uprostřed přírody je téměř prodané

Moderní bydlení v komunitních projektech láká především mladé páry a rodiny s dětmi. Chtějí žít aktivně, blízko přírody, ovšem v komfortu města. Úspěšné projekty Kejřův Mlýn a Kejřův Park, které revitalizovaly problémové území kolem Hořejšího rybníka v Praze 9, tento trend stoprocentně potvrdily. Poslední etapa výstavby, Kejřův Park II, je měsíc po kolaudaci už z 82 procent vyprodána. Rozsáhlý park, rybník, cyklostezka i unikátní 3D kino v areálu jsou pro zájemce hlavními přednostmi. Lokalitě se přitom dřív místní raději vyhýbali.

„Hořejší rybník byl posledním neobnoveným rybníkem na Rokytce. Před dvěma lety jsme ho ve spolupráci s MHMP odbahnili, vytvořili pevné břehy a molo, kde se lidé opět scházejí, jako to bylo obvyklé před 50 lety. Dokonce se podařilo, že se do rybníka vrátila původní fauna. Kolem rybníka vedou nové průchozí cestičky a cyklostezka, která spojuje Hloubětín s dalšími částmi Prahy. Park je nově osazen zelení, je tu dokonalý klid a ticho, ačkoli jste nedaleko rušných ulic Průmyslové a Poděbradské,“ popsal Jan Kalaš, obchodní ředitel Star Group.

Kejruv_Park

Zdevastované území Kejřova mlýna a Kejřova parku se díky spolupráci společnosti Star Group, pražského magistrátu a radnice Prahy 9 rehabilitovalo na ideální bydlení uprostřed přírody. Nehostinné prostředí plné náletových dřevin a odpadků se během osmi let proměnilo v odpočinkový park, přírodní vodní plochu, moderní cyklostezku a komunitní bydlení pro téměř 300 domácností, a to v rámci projektů Kejřův Mlýn, Kejřův Park a jeho pokračování Kejřův Park II, ve kterém nyní zbývá posledních 15 volných bytů.

Revitalizovaný park i rybník jsou veřejnými místy, která se zvlášť v létě těší velké oblibě. Naopak do uzavřených bytových areálů mají přístup pouze rezidenti a jejich známí. Poslední etapa výstavby Kejřův Park II čítá 88 bytů, z nichž navzdory dosavadním zvyklostem ve většině novostaveb převažují 3+kk a 4+kk. „V celém projektu jsme vsadili na velké byty pro rodiny s dětmi a vyplatilo se. Novému trendu se zatím developeři moc nepřizpůsobili, ovšem demografická křivka i vývoj společnosti očividně směřují k vysoké poptávce po velkých bytech. Máme tu silnou skupinu tzv. Husákových dětí, kterým se rozrůstají rodiny, i tzv. singles, kteří však chtějí žít v komfortním prostoru,“ upozornil Jan Kalaš ze Star Group. „Samozřejmě jsou i investoři, kteří shánějí levnější menší byty, ale lidé, kteří si místo opravdu vyberou pro své bydlení jako v Kejřově Parku II, jasně preferují velké byty.“

Podle zkušeností Jana Kalaše mají Češi pevný vztah ke svému okolí a neradi se stěhují mimo svou lokalitu, proto se o byty v Kejřově Parku II nejvíce zajímali právě obyvatelé Prahy 9. Projekt podporuje komunitní bydlení, ve kterém se sousedé dobře znají, komunikují a společně se baví. Přímo v areálu jsou jeho obyvatelům k dispozici dvě dětská hřiště, beachvolejbalový kurt, minigolf a unikátní soukromé 3D kino s 12 polstrovanými sedadly. Malý multiplex v suterénu Kejřova Parku II slouží všem rezidentům zdarma.  

„Podobný prostor s velkým plátnem a 3D projektorem je úplnou novinkou a lidé jsou nadšení, takové přidané hodnoty dokážou vždy ocenit. V kině je také dětský koutek, lednice a bar, takže je vhodný jak na trávení času s rodinou a dětmi, tak pro posezení s přáteli. Rezidenti si v kině mohou přehrát vlastní DVD, 3D Blue Ray disky nebo sledovat třeba sportovní přenosy. Věřím, že během zimní olympiády nebo letního mistrovství ve fotbale bude kino využito skoro 24 hodin denně,“ uvedl Jan Kalaš.

Všechny byty v projektu Kejřův Park II disponují předzahrádkou, balkonem nebo terasou a minimálně jedním parkovacím místem v podzemním parkovišti. Bytové domy jsou zděné a nízké, s dřevěnými okny, kvalitním vybavením interiérů a čipovými vstupy. V oploceném areálu funguje nonstop vrátnice s ochrannou službou. V blízkosti objektu se nachází školka, fitness a restaurace, centrum je snadno dostupné tramvají nebo metrem.

Leave a Comment