Leifheit: Tipy na bleskový úklid domácnosti

Důkladný úklid stíháme nanejvýš párkrát do měsíce. Jinak nám každodenní povinnosti seberou tolik času, že se spokojíme s tím běžným povrchovým. Pokud máte dobré pomocníky, nemusíte vyvíjet pro uspokojivý výsledek takové úsilí. Podívejte se na pár vychytávek, jak si ulehčit práci a jít se bavit po svém.

Postupujte systematicky

Chcete mít sice co nejrychleji uklizeno, ale nejvíce času nezabere samotný úklid, ale chaotické přebíhání od jedné činnosti k druhé. Nejčastěji se tak stává, pokud odběhnete od jedné práce pro čistič a po cestě narazíte třeba na špinavé zrcadlo. Běžnou tendencí je všechno pustit z ruky, začít leštit zrcadlo a zapomenout, že o místnost vedle máte rozdělanou práci. Nejlepší je proto naplnit prázdný kbelík všemi čistidly a pomůckami a s tím se stěhovat, abyste nemuseli zbytečně odbíhat a rozptylovat se.

Skleněné povrchy zvládnete s čističem a stěrkou

Kdo má doma skleněný stolek, ví, že by u něj mohl mít celodenní stráž a stejně na něm budou obtisky prstů a kolečka od skleniček. Skleněnou desku zvládnete bleskově uklidit za pomoci hadříku a klasické stěrky na okna. Pokud máte skleněných ploch a zrcadel doma víc, práci ulehčí a zefektivní vysavač na okna. Stačí nastříkat sprej na sklo a mechanicky nebo za pomocí vysavače stáhnout prach a špínu.

Leifheit: Vysavač na okna Window Cleaner 1 390 Kč, stěrka na okna 159 Kč, sprej na sklo 129 Kč

https://www.leifheit-online.cz/

Dobrý mop nebo zametač ulehčí práci

V teplejších dnech chodíme doma nejraději bosi. Je to pohodlné, ale také při tom všechny drobky a vlasy roznášíme na holých chodidlech po celé domácnosti. Pořiďte si proto klasický skladný mop se samoždímacím systémem a párkrát týdně setřete podlahu. Za minutu máte vytřeno a bez namočení rukou. Tam, kde máte koberce, si vezměte na pomoc mechanický zametač nebo bezdrátový vysavač. Až douklidíte, můžete je dát do rohu místnosti, ať jsou v pohotovosti.

Leifheit: Mechanický zametač Rotaro 1 490 Kč, Mop Picobelo Micro Duo 349 Kč, bezdrátový vysavač Regulus PowerVac 2v1 2 990 Kč, https://www.leifheit-online.cz/

Jak na prach a povrchy

Veškeré tajemství spočívá v materiálu, ze kterého je hadřík nebo prachovka vyrobená. Prach a nečistoty chceme dostat z povrchu pryč, ne je tam rozmazat. Proto i pomůcky musí být ze savého a přilnavého materiálu, což nejlépe splňuje mikrovlákno. Pokud ho doma nemáte, vezměte cokoliv, co je čistě bavlněné – jako jsou pleny nebo vyřazené tričko. Nepoužívejte výrobky z polyesteru, ty prach naopak odpuzují.

Leifheit: prachovka Duster XL 149 Kč, hadřík na nábytek 69 Kč, https://www.leifheit-online.cz/

Leave a Comment