Nářadí

Nový set s aku vrtačkou – i v designu pro ženy

Nová lehká akumulátorová vrtačka Fieldmann, dostupná ve dvou barevných variantách (FDV 10352-55R/FDV 10353-55R), je všestranným pomocníkem k vrtání do dřeva, kovu a plastů, povolování a utahování šroubů či vrutů. Vrtačka disponuje optimální výkonností, vysokým maximálním krouticím momentem, volbou ze dvou rychlostí, příklepem i zvláštním módem pro vrtání bez příklepu. Rychloupínací sklíčidlo umožňuje použít vrtáky až do průměru 13 mm. Set v kufříku obsahuje kromě vrtačky bohaté příslušenství, celkem 53 komponentů, například sady 25mm a 75mm bitů nebo sady vrtáků do dřeva i železa. Ze dvou nabízených barevných provedení pak černo-růžová varianta předurčuje tuto vrtačku do rukou žen, třeba jako praktický dárek. Více na www.fieldmann.cz.

Díky dostatečné energii Li-Ion akumulátoru 14,4 V/2000 mAh a silnému motoru dosahuje vrtačka Fieldmann FDV 10352-55R/FDV 10353-55R krouticího momentu až 35 Nm. Při vrtání do materiálů různých tvrdostí výrazně pomůže variabilita dvou rychlostí 0–400 / 0–1400 ot./min., kdy vyšší otáčky se nejčastěji uplatí při vrtání do dřeva, nižší pak při vrtání do plastů nebo kovů, a také při šroubování. Regulace točivého momentu umožňuje dále přizpůsobit vrtačku požadavkům bohatého spektra materiálů a dostupných šroubů.

Nastavení krouticího momentu pro každou rychlost zvlášť

Velkou výhodou je možnost nastavit krouticí moment pro každou rychlost samostatně. Pokud uživatel přechází od šroubování k vrtání a zpět, nebo obráceně, už si nemusí znovu nastavovat sílu momentu pro danou rychlost.

Aku vrtačka je vybavena rychloupínacímsklíčidlem pro maximální průměr vrtáku 13 mm s brzdou, které umožní rychloua jednoduchou výměnu vrtáků nebo šroubovacích nástavců jednou rukou. Standardními funkcemi vrtačky je změna směru, plynulá regulace otáček, přepěťová ochrana přístroje. Výhodou je pak integrované LED osvětlení pro práci ve špatně dostupných, úzkých místech nebo při nízké viditelnosti. Hmotnost aku vrtačky včetně baterie je 1,2 kg. Nízká hmotnost spolu s ergonomickým tvarem a měkčenou rukojetí přináší komfort při práci s touto novinkou.

Aku vrtačka je nabízena ve dvou barevných provedeních: Varianta Fieldmann FDV 10352-55R nese obvyklé barvy značky – jasně zelenou v kombinaci s černou a žlutými detaily, model FDV 10353-55R je růžovo-černý. Doplňuje tak další, stejně laděnou sadu nářadí, Fieldmann FDG 5010-53R.

Aku vrtačka je uložena v bezpečném přepravním kufru, v základní výbavě je rychlonabíječka a celkem 53 kusů příslušenství, jako sady bitů 32ks 25mm včetně prodlužovacího adaptéru na jiné bity, sada bitů 75 mm, 5 ks nástrčných hlavic, násada na bity, 5 ks vrtáků do železa, 4 vrtáky do dřeva a adaptér, pomocí kterého lze vytvořit klíč na utahování a povolování matic. Akumulátor vrtačky lze pomocí dodávané rychlonabíječky nabít do plné kapacity již za 1 – 1,5 h. O stavu nabití baterie uživatele informuje vestavěný LED ukazatel.

Více na www.fieldmann.cz, doporučená akční MO cena vrtačky Fieldmann FDV 10352-55R (zelená)/ FDV 10353-55R (růžová) je 1.699 Kč.  Prodej v síti partnerů značky.

3 Shares

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..