Pět tipů pro váš pohodový úklid

Jak si hravě poradit s generálním i běžným úklidem domácnosti – takový návod by ráda znala každá paní domu. A my jsme pro vás připravili několik tipů, jak se dokonalosti přiblížit.

Stejně jako naše tělo volá po očistné kůře, i náš domov se občas potřebuje zbavit zbytečných nánosů. A když se vám do úklidu nechce opravdu hodně, zkuste si představit, jaká dřina byl takový úklid pro ženy ještě například před dvěma generacemi. Jenom čisticí prostředky a prací prášky jsou dnes nedocenitelnými pomocníky, a když ještě vzpomeneme pomocníky jako je pračka, vysavač nebo papírové utěrky, je jasné, jaká je to dnes oproti dřívější době úleva.

uklid

  1. Specializovaný nebo multifunkční?

Kolik máte doma lahviček s čisticími prostředky vy? Preferujete čističe specializované nebo multifunkční? Pro rychlý úklid se hodí prostředky multifunkční. Například při úklidu koupelny plně oceníte Diavu multifunkční, využijete ji na zrcadlo, baterie nebo police. Fixinela koupelna zase zbaví celou vaši koupelnu vodního kamene. Pokud se však chystáte například na leštění oken nebo máte doma speciální materiál, před prvním čištěním raději prostudujte, jaký čisticí prostředek je vhodné použít.

  1. Zvolte správnou strategii

Začněte u místností, které jsou obývané nejméně – tedy ložnice, případně pokoj pro hosty. Poté postupujte ostatními místnostmi a koupelnu si nechejte až naposledy, protože se zde během úklidu budete pohybovat nejvíce.

  1. Úklidové pomocníky si připravte k ruce

Vše, co budete potřebovat, si připravte pěkně k ruce, hledání houbičky a konkrétního prostředku vás nejen zdržuje, ale také pěkně otráví. Rozhodně nezapomeňte ani na gumové rukavice, které ochrání vaše ruce při úklidu. Po úklidu byste také neměli zapomenout vaše ruce nakrémovat mastnějším krémem.

  1. Klasický nebo centrální vysavač?

Věděli jste, že kromě klasického mobilního vysavače existuje také vysavač centrální? Centrální vysavačová jednotka je v domě umístěna ve sklepě či technické místnosti, odtud vede speciální potrubí k zásuvkám, které jsou v domě rozmístěny tak, aby hadice dosáhla do všech koutů v domě.

  1. Pomáhat může celá rodina

O pořádek i úklid se podělte se svými nejbližšími. Zapojte rodinu, klidně i děti – úkoly jasně rozdělte a specifikujte. Pokud zadáte úkoly jasně a jednoduše, bude snazší se daného úkolu chopit.

Leave a Comment