Porcelánové mimikry aneb když se porcelán tváří jako…

Porcelán. Křehký materiál, který umí klamat tělem. Tedy alespoň v podání českých a slovenských tvůrců z online tržiště Fler.cz. Ti totiž při práci s porcelánem fantazií rozhodně nešetří a dodávají mu podoby, které bychom nejspíš nečekali. A v tom je právě to kouzlo… Už jste viděli třeba porcelán, který se tváří jako…

Plecháčky

Pamatujete na smaltované plecháčky a bandasky, jaké měly naše babičky? Jejich nestárnoucí design si vypůjčila tvůrkyně luckavo, jen místo plechu použila elegantnější materiál. Vznikla tak kolekce nádherného nádobí, které navzdory tradičnímu vzhledu působí svěže a moderně.

Porcelánová konvice na čaj 0,8l – PLATINUM, zn.: luckavo, 2 750 Kč, https://www.fler.cz/zbozi/porcelanova-konvice-na-caj-0-8l-platinum-10050020

Maggie Simpsonová

Někomu na první pohled připomíná ruční granát, podle autora nemec.design jde o imaginární fúzi mezi kreslenou postavičkou Maggie Simpsonové a českým kubismem. V každém případě jde o krásný doplněk, který může sloužit jako váza nebo třeba dóza na bonbóny.

dóza MAGGIE PLATINUM, zn.: nemec.design, 4 700 Kč, https://www.fler.cz/zbozi/doza-maggie-platinum-5290699

Lebky

Kolekce nástěnných dekorací z dílny značky Shit happens jsou inspirovány mírem a životem bez násilí. Jednotlivé lebky jsou připomínkou toho, že každý život má svou hodnotu. V kolekci jsou dostupné tři velikosti podle rozměrů reálných lebek lasice, lišky a srnce v několika barvách.

Porcelánová zvířecí lebka, srnec – zlatý, zn.: Shit happens, 1 500 Kč, https://www.fler.cz/zbozi/porcelanova-zvireci-lebka-srnec-zlaty-9800996

Peřinky

Tvrdý materiál, který se tváří jako měkká peřinka. A ona je to přitom konvička nebo svícen! Taková kouzla s porcelánem umí kouzelnice sarkas. Ve tvaru polštářku si od ní můžete pořídit také slánku a pepřenku, aroma difuzér nebo dokonce šperk!

Peřinkový čaj pro dva – puntík, zn.: sarkas, 2 500 Kč, https://www.fler.cz/zbozi/perinkovy-caj-pro-dva-puntik-2374496

Dřevo

Malbu stromové kůry využil Atelier Špora z Karlových Varů pro design porcelánového hrnečku, ouško zase připomíná větvičku.

Šapo, zn.: Atelier Špora, 666 Kč, https://www.fler.cz/zbozi/sapo-4008170

Leave a Comment