RAKO novinky 2019

Společnost LASSELSBERGER, s.r.o. uvedla na trh novou kolekci obkládaček a  dlaždic RAKO NEWS 2019, celkem šest nových sérií. Tři koupelnové série INDEX, RETRO, SALOON a tři podlahové série REBEL, QUARZIT, SALOON. Úplnou novinkou jsou dlaždice tloušťky 2 cm – série QUARZIT OUTDOOR, SALOON OUTDOOR, KAAMOS OUTDOOR. Jedná se o nabídku dlaždic pro venkovní použití – terasy, balkony, zahradní pochozí plochy, střechy, pergoly, bazény a okolí, veřejná prostranství atd.

RAKO v roce 2019?  Inovace, Inspirace, Rádce, Kvalita a Historie…

Kvalita a historie

RAKO díky zásadní modernizaci výrobního závodu Chlumčany vyrábí nové dlaždice až do formátu  60 x 120 cm v kvalitě a  s  povrchy designově srovnatelnými s celosvětovou nabídkou respektující mainstream keramických trendů. Série vznikaly ve spolupráci kreativního, vývojového oddělení společnosti a zahraničních studií, a to i s ohledem na designové požadavky a prodeje na trzích téměř celého světa. Výrobky RAKO putují do 67 zemí 6 kontinentů. V Chlumčanech vyrábíme na nové lince velkoformátové dlaždice od 60 x 60 až po 60 x 120 cm včetně dělených formátů např. 20 x 80, 30 x 120 cm, které jsou velmi oblíbené pro dlaždice s dekorem dřeva. Rozmanitost povrchu (egektové inkousty, leštěný povrch) podporuje designové trendy. Nová moderní linka také umožňuje vyrábět dlaždice ve formátu 60 x 60 cm v tloušťce 2 cm, dlaždice, které se instalují tzv. pokládkou na sucho, tedy na speciální plastové/pryžové terče nebo jen do písku/štěrku či trávy.

Inspirace

Značka RAKO letos přichází s novým kamenným, dřevěným povrchem u podlahových sérií Quarzit, Saloon „starými dobrými“ keramicky pojatými přírodními materiály, které si drží v nabídce své stále místo. Série Rebel napodobující betonovou stěrku designově vybočuje a uspokojí všechny moderně laděné klienty. Série mají široké portfolio výrobků v mnoha formátech a površích, s celou řadou zajímavých dekorací včetně nestárnoucí mozaiky. Universálnost nových designů stále více podporuje využití podlahových sérií i k obložení stěn  v koupelnách, kuchyních atd. Důraz je kladen především na velkoformátové dlaždice 60 x 60 cm, 80 x 80 cm, 60 x 120 cm popřípadě dělené formáty. Vybrané série Quarzit, Saloon a Kaamos jsou také v tloušťce 2 cm pro venkovní aplikace bez nutnosti použití klasického kontaktního lepení.

V  koupelnových inovacích představujeme tři obkládačkové série INDEX, RETRO a SALOON. Moderní série INDEX ve formátu 30 x 90 cm zaujme zajímavou strukturou. Oživení kolekce výraznějšími barvami a retro designem přináší série RETRO ve formátu 20 x 40 cm a nadčasovým designem dřeva zaujmou obkládačky série SALOON 30 x 60 cm.

Úspěšné podlahové série Alba, Extra, Kaamos jsou doplněné o výrobky ve formátech 60 x 120 cm popřípadě 80 x 80 a 40 x 80 cm.

Rádce

Hranice formátové škály se stále posunuje. Mezi standardy u sérií patří 30 x 60, 60 x 60, 80 x 80, ale už i 20 x 120, 30 x 120 a 60 x 120 cm. Z jednoho designu série mnohdy vychází několik rozměrů, které se na jedné ploše vhodně kombinují. Samotný formátový mix, od mozaiky až po velkoformátové dlaždice, se tak stává dekorací. Ve správném poměru velkého formátu a malé mozaiky dosáhnete elegance nejen v koupelnovém prostoru, ale mozaikou můžete také zvýraznit  zaoblené křivky v koupelně nebo obložit třeba vaničku sprchového koutu.

Inovace

Imitace jsou díky technologii digitálního tisku k nerozeznání od přírodních materiálů s výhodami a vlastnostmi keramických obkladů. Co je to digitální tisk? Technologie umožňuje bezkonkurenční design na obkladech bez opakování. Náhodné vzory zaručují naprostou originalitu. Nejčastěji se používají designy dřev, kamenů  a  mramorů.

Série INDEX

Rektifikované lesklé obkládačky pro osobité moderní řešení interiéru ve formátu 30 x 90 cm. Hlavní motto této série INDEX: jednoduchost a čistota – detail na obkladech umocňují barevné varianty obkládaček. Transparentní struktury geometrického designu skvěle vyniknou ve větších koupelnách. Ideální pro kombinace s dlaždicemi EXTRA 80 x 80 popř. 60 x 60 cm.

Série RETRO

Keramická dílna a „ruce keramika“ to je první pohled na obkládačky RETRO. Avšak za perfektním povrchem je technologie digitálního tisku, která umí přenést dokonalost ruční práce na keramické obklady. V sérii Vás zaujme tradiční barevnost i jemně zvlněný povrch obkládačky včetně dekorace s retro motivy vhodné do koupelny i kuchyně. Stylový obklad podpoří i oblíbený formát 20 x 40 cm s optikou formátu 20 x 20 cm. Doporučujeme kombinaci s dlaždicemi SALOON 20 x 80 cm v designu dřeva nebo rustikální dlaždice VIA 30 x 30 cm v „cotto“ stylu.

Série SALOON

Současná technologie keramické výroby nám poskytuje možnost vyrobit design dřeva bez jakýchkoliv kompromisů. Vzhled dřeva Saloon je tak naprosto věrohodný, avšak má špičkové parametry keramického materiálu. Rektifikované dlaždice mají rozměry 20 x 120, 30 x 120 a 20 x 80 cm, přičemž umožňují při pokládce různorodé skladby a vzájemné kombinace. Barevné varianty podporují kouzlo dřeva. Schodovka, sokl jsou součástí této série. Saloon je ideální materiál pro podlahové topení a všude tam, kde je požadováno zachování vzhledu dřevěné podlahy.

Sérii doplňují rektifikované obkládačky ve formátu 30 x 60 cm v jednobarevném provedení slonová kost, světle béžová, světle šedá s jemnou a precizní strukturou dřeva pro vytvoření moderní a stylové koupelny. K dekoraci jsou doporučené řezané výrobky ze základních dlaždic, ve finálním rozměru 20 x 20 cm pro celoplošné obkládání nebo mozaika 5 x 5 cm.

Série QUARZIT

Předností podlahové série QUARZIT je její universálnost, funkčnost a estetika. Glazované rektifikované slinuté dlaždice s probarveným střepem 80 x 80, 40 x 80, 60 x 60, 30 x 60, 45 x 45, 20 x 20, 10 x 10, 5 x 5 cm a kresbou kamene (typu burlington) nabízíme v universálních 5 přírodních matných barvách a třech typech povrchů. Standardní hladký povrch pro každý interiér, jemně reliéfní povrch s protiskluzností R10B a luxusní leštěný povrch pro interiérové obkládání podlah a stěn.   Potřebnou dynamiku zajistí sérii elegantní geometrické dekorace s metalickým efektem pro celoplošné, ale i tradiční horizontální dělení obkládané plochy. K sérii je rovněž nabízena mozaika a široká škála funkčních doplňků jako schodovka a sokl pro maximální užitnou hodnotu.

Série REBEL

Rebel…hodný svého názvu – vzhled industriálního betonu a dlažby typu cotto s charakteristickým „rámováním“. Rebel vznikl  spojením současnosti a tradice za použití nejvyšších technologických možností. Precizní provedení hladkého matného povrchu s jemnou strukturou „ruší“ opotřebený, poškrábaný povrch. V nabídce je široká formátová škála glazovaných rektifikovaných dlaždic s probarveným střepem vhodná pro jakýkoliv prostor 120 x 60, 80 x 80, 40 x 80, 60 x 60, 30 x 60, 45 x 45, 20 x 20, 10 x 10, 5 x 5 cm ve třech šedých a jedné béžové barvě. Luxusní prvek vnáší do série dekorativní dlaždice 20 x 20 cm s nánosem skla pro kombinace formátů a dekorativní stěny. Série Rebel je díky designu a rozmanité formátové nabídce mimořádně vhodná i pro obkládání stěn.

Série RAKO OUTDOOR – sortiment dlaždic pro venkovní použití sérií QUARZIT, SALOON, KAAMOS

Slinuté dlaždice RAKO o rozměru 60 x 60 cm a tloušťce 2 cm jsou mrazuvzdorné, a proto vydrží venkovní zatížení bez zásadních omezení. Díky jemnému reliéfu a protiskluznosti R11/B jsou vhodné na vybudování, rekonstrukci moderní terasy, balkonu, okolí bazénu, pro pergoly, střechy nebo jen jako nášlapné chodníky zakomponované do travní plochy.

Jejich tloušťka a vlastní váha je předurčuje položit přímo do terénu, například do trávníku, štěrku nebo na plastové terče bez použití lepidel a spárovacích hmot. Jejich kvalita a design je díky technologii digitálního tisku k nerozeznání od přírodních materiálů, které věrně imitují. Konkrétně nabízíme mimořádný design kamene (série Quarzit Outdoor a Kaamos Outdoor) a dřeva (Saloon Outdoor).

Více o jednotlivých sériích na www.rako.cz nebo na kontaktech níže.

Leave a Comment