Nové rozstřikovače Fieldmann dají zahradě napít. Kropí i do pravého úhlu

Trávník je vlastně živý organismus – stejně jako člověk totiž potřebuje pít a jíst. Jeho žízeň snadno utiší výrobky z vodního programu Fieldmann. Nabídka kromě odolných pětivrstvých zahradních hadic, bytelných navijáků na hadice, koncovek a rozprašovacích pistolí nově zahrnuje také rozstřikovače. Oscilační rozstřikovač Fieldmann FZH 9101 a tříramenný rozstřikovač Fieldmann FZH 9102 vynikají rovnoměrným postřikem i spolehlivostí. Více na www.fieldmann.cz.

Pro život je voda nezbytností, pro krásu jí musí být dostatek. „Pokud chcete mít dokonalý anglický trávník, musíte týdně počítat s dodávkou v průměru cca 40 litrů vody na jeden metr čtvereční. Zálivka před extrémním horkem by měla být alespoň 2x bohatší – až 80 l/m2 za týden,“ radí Marián Špeťko, zástupce značky Fieldmann. Systém automatického zavlažování Vám umožní dodržet doporučené množství vláhy na 1 m2, a konve přitom nechat stát v koutě. Závlaha bude rovnoměrná po celém vymezeném prostoru, ať už chcete mít dokonalý trávník, čerstvou zeleninu na rodinný stůl anebo krásné květiny.

Letošní novinky

Oscilační rozstřikovač Fieldmann FZH 9101 pokropí zahradu i v rozích

Oscilační postřikovač je díky své konstrukci schopen kropit obdélníkové plochy, což běžné rotační postřikovače neumí. Rozstřikovač Fieldmann FZH 9101, kompatibilní s 1/2“ systémy, zajistí rovnoměrnou zálivku menších i větších pravoúhlých ploch, včetně rohů. Kompaktní rozstřikovač o rozměrech 42 x 14 x 14 cm s 15 tryskami zalije zahradu o ploše až 12 x 7 m (84 m2). Mechanismus překlápění je ovládán proudem vody, úhel rozstřiku se jednoduše nastaví. Podstavec s vysokou stabilitou je vyroben z kvalitního ABS plastu s kovovým ramenem s tryskami. Více na www.fieldmann.cz, doporučená maloobchodní akční cena oscilačního rozstřikovače Fieldmann FZH 9101 je 239 Kč. Prodej v síti partnerů značky.

Ideální je trávník zalévat v méně cyklech, ale s o to vyšší vydatností, řekněme 3x týdně. „Při předpovědi extrémních teplot můžete trávník předem prolít velkou dávkou vody, a to tak, aby doslova čvachtal,“ radí dál Marián Špeťko, zástupce značky Fieldmann: „Pak se nemusíte bát, že by horké dny jeho vzhled poškodily.“

Tříramenný rozstřikovač Fieldmann FZH 9102

Zavlažovací zařízení Fieldmann FZH 9102 se třemi rotujícími rameny zavlaží kruhovou plochu o průměru až 14 metrů, v závislosti na nastavení dostřiku a na tlaku vody. Zařízení s rozměry 25 x 30 x 25 cm je vyrobeno z vysoce kvalitního ABS plastu. K jednoduchému upevnění do země zařízení je vybavené trnem s pozinkovou povrchovou úpravou. Rozstřikovač je kompatibilní s 1/2“ systémy. Více na www.fieldmann.cz, doporučená maloobchodní akční cena tříramenného rozstřikovače Fieldmann FZH 9102 je 99 Kč. Prodej v síti partnerů značky.

 

Ideální pro zálivku jsou časné ranní nebo večerní hodiny, kdy je odpar vody nižší. „Já doporučuji zavlažovat spíše brzy ráno – závlaha srazí rosu a když pak vyjde sluníčko, trávník oschne. Při večerním zavlažování zůstane trávník celou noc mokrý, což může mít negativní vliv na rozvoj plísní či mechů,“ dodává Marián Špeťko, zástupce značky Fieldmann.

Další výrobky z vodního programu Fieldmann

Sada 4 koncovek 1/2“ Fieldmann FZH 9003

Sada čtyř kusů příslušenství Fieldmann FZH 9003 umožní snadné a rychlé připojení zahradní hadice 1/2“ (13 mm) a okamžité zalévání. S obsaženou variabilní zavlažovací pistolí se plynule navolí proud vody od bodového až po kuželový, od jemného mlžení po intenzivní tok. Průtok vody je také možné zcela vypnout. Sada dále obsahuje adaptér pro připojení na vodovodní kohoutek 1/2” s redukcí ¾”, hadicovou spojku 1/2″ se STOP ventilem a hadicovou koncovku 1/2″. Více na www.fieldmann.cz, doporučená akční cena sady koncovek Fieldmann FZH 9003 je 99 Kč. Prodej v síti partnerů značky.

Zavlažovací pistole Fieldmann FZH 9002 svlaží květiny i trávník

Ať už chcete zalévat záhony nebo květiny v truhlíku, se zavlažovací pistolí Fieldmann FZH 9002 si vždy vyberete vodní paprsek dle potřeby. Až osm druhů intenzity postřiku umožňuje nastavit zavlažovací pistole Fieldmann FZH 9002, takže s ní můžete zalít zeleninový záhon, osvěžit křehké květiny i kobercově pokropit trávník. Při delším zavlažováním si spouštěč jednoduše zaaretujete, takže omezíte namáhání ruky. Pistole je vhodná pro půlcoulové zahradní hadice. Více na www.fieldmann.cz, doporučená cena pistole Fieldmann FZH 9002 je 99 Kč. Prodej v síti partnerů značky.

Pětivrstvé zahradní hadice Fieldmann FZH 9150 a FZH 9130

Půlcoulové zahradní hadice Fieldmann FZH 9150 a FZH 9130 jsou pětivrstvé, a tedy vysoce pevné, odolnější vůči překroucení a maximálně odolné vůči interním tlakům (pro provozní tlak až 10 barů). Liší se jen svou délkou, varianta Fieldmann FZH 9150 je dlouhá 50 m, model Fieldmann FZH 9130 je kratší a měří 30 m. Konstruovány jsou pro teploty od -5 °C do 65 °C. Lze na ně napojit příslušenství z vodního programu Fieldmann, jako jsou různé koncovky, konektory ke kohoutku s půlcoulovým nebo tříčtvrtkovým závitem či rozprašovací pistole. Více na www.fieldmann.cz, doporučená cena Fieldmann FZH 9150 je 889 Kč a typu Fieldmann FZH 9130 je 539 Kč. Prodej v síti partnerů značky.

Naviják Fieldmann FZH 1150 je vybaven i kolečky

Pomocí velké kliky lze na naviják Fieldmann FZH 1150 „natočit“ až 50 m půlcoulové hadice. Pevná pojezdová kolečka a lehká hliníková konstrukce odolná proti korozi usnadní pohyb po zahradě, pohodlný přesun umožní i vysoká rukojeť, zásluhou které se nemusíme ohýbat. Naviják je vybaven integrovanou „protikapací“ koncovkou zabraňující vytékání či odkapávání zbytkové vody během přepravy nebo uskladnění. Koncovka zároveň zajišťuje pohodlnější manipulaci s navijákem, protože konec hadice na něm pevně drží. Naviják je díky opěrce stabilní a nezabere moc místa ani při uskladnění. Buben je vyroben z pevného plastu odolného proti UV záření. Více na www.fieldmann.cz, doporučená cena 559 Kč. Prodej v síti partnerů značky.

Leave a Comment