Developeři

Společnost Heimstaden se zapojila do boje s Covid-19. Její zaměstnanci pomáhají hy-gienikům trasovat, byty nabídla bezplatně dobrovolníkům

Pomocnou ruku svých zaměstnanců a volnou kapacitu svých bytů. Obojí nabídla společnost Heimstaden vládě, kraji i městům a obcím pro následující týdny, kdy bude v České republice vrcholit druhá vlna pandemie koronaviru. Heimstaden zároveň zintenzivňuje projekt Haló, nejste sami, který pomáhá samostatně žijícím seniorům.

Největší poskytovatel nájemního bydlení v Česku, společnost Heimstaden, jako jedna z prvních firem vyslyšela sobotní výzvu vlády k zapojení vyškolených pracovníků call center do procesu trasování, který má na starosti ministerstvo zdravotnictví a hygiena. Už pár minut po odvysílání projevu premiéra nabídla společnost 20 vyškolených zaměstnanců. Od včerejška oficiálně trasují. „Jednoznačně chceme pomoct! Jsme firma, která má mezi svými základními hodnotami péči i odvahu. A teď je doba, kdy je potřeba to ještě víc ukázat. Zároveň jsme vše zorganizovali tak, abychom nezpomalili provoz našich call center a nezkomplikovali každodenní kontakt s našimi klienty,“ říká generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj.

V úterý 13. 10. rovněž Heimstaden ve spolupráci s krajem, Ostravskou univerzitou a Adrou odstartoval projekt náboru dobrovolníků pro boj s Covidem-19 „Bo jsme partyja“. Heimstaden svou pomoc nabízí ve formě vybavených bytů pro 78 registrovaných dobrovolníků, kteří budou aktivně pomáhat v zařízeních, kde chybí pracovní síla. „V tuto chvíli vybavujeme 10 bytů pro Ostravu, další vybavené byty máme v Havířově a Karviné. Zapojujeme se ale i jako lidé,“ dodává Rafaj, který se jako dobrovolník již registroval pod hlavičkou Adry.

Heimstaden zároveň pokračuje v projektu Haló, nejste sami, do kterého jsou zapojeni studenti Ostravské univerzity a Adra. Studenti momentálně obvolávají 100 zákazníků denně ve věku nad 75 let, kteří žijí sami, a zjišťují jejich potřeby. „Budou-li senioři opět muset zůstat doma v izolaci, jsme připraveni naši kapacitu navýšit až na 500 telefonátů denně a být s nimi maximálně ve spojení, aby netrpěli samotou a nechyběly jim základní věci jako roušky či léky,“ uzavírá Rafaj.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..