Vrtačka se svaly na vrtání do betonu

Abyste mohli zeď z panelu jednoduše a rychle připevnit obrázek nebo garnýž, potřebujete speciální vrtačku. S tou běžnou totiž snadno uděláte díru do dřeva nebo do železa, ale když dojde na panel, bude vás i vrtání s výkonným modelem stát nervy a spoustu vrtáků. Na beton zkrátka běžný stroj nemá dostatečnou sílu. Nová SDS vrtačka Fieldmann FDV 211050-E ale svaly na beton má: Díky výkonnému elektropneumatickému příklepovému mechanismu vyvine sílu až 2,8 joulů a tím pomůže vrtáku projít i velmi tvrdými materiály rychle a bez velké fyzické námahy. Kromě toho se tento stroj s majzlíky v základním příslušenství hodí i na lehčí bourací práce. Více na www.fieldmann.cz.

S běžnou vrtačkou uděláte do panelové zdi leda důlek, nová lehká a kompaktní SDS vrtačka Fieldmann FDV 211050-E zajede naproti tomu do stejného materiálu jako do másla. O rychlou výměnu vrtáků bez použití klíče se postará SDS-PLUS systém, který také brání protáčení vrtáků ve stroji.  Výhodou SDS-PLUS systému je kromě rychlosti výměny nástrojů, především jednoduchost obsluhy a také spolehlivost. Maximální průměr vrtání je 13 mm do železa, 26 mm do betonu a 42 mm do dřeva. Vrtačka je vybavena také adaptérem sklíčidla na běžné vrtáky do 13 mm vrtání.

Vrtačka Fieldmann FDV 211050-Es příkonem 1050 W je vybavena vrtáky, které projdou i betonem, ale také dvěma majzlíky – s plochou a špičatou koncovkou. Ty uplatníte při lehkých a středně těžkých bouracích pracích: Vymlátíte s nimi třeba staré obkladačky v koupelně nebo připravíte drážky pro nové rozvody elektřiny. S betonem, cihlami, starými obkladačkami, eventuálně dlažbou a dalšími materiály si vrtačka Fieldmann FDV 211050-Eporadí až 5200 údery za minutu se silou 2,8 J.

Přídavná, nastavitelná rukojeť umožňuje práci oběma rukama. Přitom je tato rukojeť ergonomicky tvarovaná pro přesné ovládání stroje, navíc s měkčenou protiskluzovou úpravou, která snižuje přenášení vibrací. Příklepová SDS vrtačka Fieldmann FDV 211050-Ese dodává v praktickém a odolném kufru a je vybavena dalším příslušenstvím – 3 ks vrtáků a 2 ks majzlíků (s plochou a špičatou koncovkou).

Doporučená akční maloobchodní cena vrtačky Fieldmann FDV 211050-E je 1.999, více na www.fieldmann.cz.  

Leave a Comment