Vysoká tráva + těžko přístupné místo + drobné dřeviny = křovinořezy Fieldmann

Jako obvykle jsme dlouze vyhlíželi jarní sluníčko a jako obvykle sotva přišlo, jen nevěřícně „zíráme“, jak všechno rychle roste. A tak do ruky bereme nejrůznější sečící či řezací nástroje s ohledem na to, s čím si zrovna potřebujeme poradit. Jedná-li se o rovnici, kde na jedné straně máme vysokou trávu, těžko přístupné místo či drobné dřeviny, pak na druhé straně za rovnítkem najdeme řešení v podobě křovinořezů tradiční značky zahradní techniky Fieldmann. Ta nyní představila nové benzínové modely Fieldmann FZS 3003-B a FZS 5003-B. Více na www.fieldmann.cz.

Křovinořezy díky způsobu sečení někdy nazýváme motorovými kosami. Primárně jsou totiž určeny k sečení vysoké trávy, ale dobře je využijeme i při údržbě porostů na hůře dostupných místech a v kombinaci s vybraným příslušenstvím s nimi lze likvidovat i drobné dřeviny a nálety. Obě novinky značky Fieldmann mají dvojitou přední rukojeť, která díky možnosti širokého úchopu oběma rukama připomíná řídítka, proto se jí říká „bike“. Tento typ rukojeti není samoúčelný, ale umožňuje výrazně efektivnější práci s křovinořezem. Nastavit lze i úhel a pozici na hlavním děleném hřídeli, tak aby používání bylo pohodlné pro každého.

Křovinořez Fieldmann FZS 3003-B je určený k sečení vysoké trávy i náletů

Benzínový křovinořez Fieldmann FZS 3003-B je určený zejména k sečení vysoké trávy a rozsáhlejších zaplevelených ploch, poradí si ale i s likvidací drobných dřevin a náletů. Tento model s 2-taktním motorem o objemu 25,4 cm3 a s výkonem 0,7 kW je vybaven poloautomatickou strunovou vyžínací hlavou a nastavitelným popruhem. Díky možnosti širokého úchopu oběma rukama je komfortní i pro práci na větších zahradách. Kromě strunové hlavy stroj nabízí také nasazení ocelového trojzubce (průměr 25 cm), který je součástí balení, a s jehož pomocí lze sekat mladé náletové dřeviny či jiné odolnější rostliny. Dodávaná strunová hlava je vybavena dvěma strunami s poloautomatickým posunem.

Doporučená akční MO cena benzínového křovinořezu Fieldmann FZS 3003-B: 2.199 Kč. Více na www.fieldmann.cz.

Křovinořez Fieldmann FZS 5003-B je vybaven silným benzínovým motorem

Výkonný benzínový křovinořez Fieldmann FZS 5003-B je vybaven silným dvoutaktním motorem o objemu 52 cm3 a výkonem 1,40 kW. Standardní výbavou je poloautomatická strunová hlava se dvěma strunami o průměru 2,4 mm a ocelový trojzubec. I proto se tento model hodí na sekání vysoké trávy, ale i k udržování rozsáhlejších ploch, které jsou zarostlé náletovými dřevinami, případně silně zaplevelené. Benzínový křovinořez Fieldmann FZS 5003-B je vybaven dvojitou přední rukojetí s ergonomickými úchopy, která se drží oběma rukama, což umožňuje výrazně efektivnější a komfortnější práci. Nastavitelný ramenní popruh pomůže rozložit váhu křovinořezu na celé tělo, čímž ulehčí zejména při delší práci.

Doporučená akční MO cena benzínového křovinořezu Fieldmann FZS 5003-B: 3.199 Kč. Více na www.fieldmann.cz.

Leave a Comment