Pronájem bytu

Odpovědět
Kobiki

Pronájem bytu

Příspěvek od Kobiki »

Vyplatí se v dnešní době pronajímat byt?
Ivka

Re: Pronájem bytu

Příspěvek od Ivka »

Pokud se Vám povede sehnat seriozní nájemníky, tak určitě. Je spousta lidí co se nechce vázat nebo na nové bydlení nemá a tak rádi využijí nabídky pronájmu. Člověk však musí počítat i se ztrátami při pronajmu. Někteří nájemnici mohou byt pěkně vybydlet a to je pak průšvih. Pořád se ale vyplatí peníze uložit do bytu a ne je sušit někde na bídně úročeném účtu.
Josefina

Příspěvek od Josefina »

Určitě se vyplatí byty pronajímat. Ale chce to již dopředu zvážit. Vytipovat si dobrou lokalitu s dobrým poměrem ceny bytu a měsíčního nájmu. Zařízení pronájmu se dá dnes dá pořídit za rozumné peníze. Pronajímám byt 2kk za 8000 Kč v menším městě + 2500 Kč zálohy a nouzi o nájemce nemám. Byt jsem pořídila před 7 lety za 1,5 mil. Kč. Z těch 8000 Kč jsou náklady 2000 Kč a zbývá mi 6000 Kč čistého každý měsíc, což je nejspíše daleko více než bych dostala z investovaných peněz někde v bance.
jarda

Příspěvek od jarda »

Nejlepší obchod je pronajímat celé domy cikánům. Tam se dají vydělat s přispěním státu během krátké doby vydělat velké peníze. Ale na to musí mít člověk opravdu žaludek.
Lucka

Příspěvek od Lucka »

Sehnat dobré nájemníky je docela těžké a někdy to chvíli trvá. Já jsem to zpočátku řešila přes realitní společnost, ale jejich provize mnoho nájemníků odradí. Teď už mám dostatek zkušenosti a již dokáži nájemníka předem odhadnout a na co si dát pozor. Pronájem bytu řeším pomocí inzerátu v místních novinách a mám byt pořád obsazený.

Tady mám pro Vás předávací protokol k bytu, tak se někomu snad bude hodit ;)
predavaci-protokol-k-bytu.doc
(28 KiB) Staženo 74 x
LadyX

Příspěvek od LadyX »

Dobrý způsob jak dneska pronajmout byt v atraktivní lokalitě je použít například Airbnb. Provize se myslím pohybuje ve výši 3 %. Což není až tak zlé.

Airbnb je webová služba zprostředkující pronájem ubytování. K 7. lednu 2015 inzerovala přes milion nabídek z 34 tisíc měst a 190 zemí. Soukromá společnost provozující stránku, Airbnb Inc., byla založena v srpnu 2008 a sídlí v San Franciscu.
Uživatelé se musí před využitím služeb stránky zaregistrovat a vytvořit si osobní stránku s profilem. Každá nemovitost je spojena s hostitelem, jehož profil obsahuje doporučení od ostatních uživatelů, hodnocení od dřívějších hostů, hodnocení hostitelovy odezvy a systém osobních zpráv.
Odpovědět