Zahrada

5 kroků k venkovní sauně na vaší zahradě!

Mít vlastní saunu je fajn – pravidelné saunování posiluje imunitní systém a má spoustu blahodárných účinků na tělo i mysl. Venkovní sauna je navíc propojená s přírodou a saunování je tak intenzivnější a prožitek silnější. Navíc je dnes pořízení zahradní sauny poměrně snadné – poradíme vám, jak postupovat a neudělat chybu.

1. Ani velká, ani malá, zkrátka akorát

Úplně na začátku promyslete, jak velkou saunu potřebujete. Kolik lidí se bude saunovat společně? Pravdou je, že na zahradu se vám vejde i ohromný saunový domek, do kterého se pohodlně posadí kromě té vaší i dvě rodiny ze sousedství, ale opravdu tak velkou saunu potřebujete?

Čím větší sauna, tím větší má objem vzduchu. A čím větší sauna, tím větší náklady na vytápění. Protože ve finské sauně se nejdříve musí prohřát celý její objem. Pamatujte na to, aby vás nepřekvapil účet za elektřinu.

Doporučujeme pořídit saunu jen pro tolik lidí, kolik se jich bude většinou saunovat společně. Venkovní sauny si lidé nejčastěji pořizují pro 4 osoby.

2. Umístění sauny na pozemek dobře naplánujte

Největší chybou je umístit saunu hned k plotu v místě, kde má váš pracovitý soused dílnu. Jen si představte: z příjemné relaxace v horké sauně vás rázem probudí rachotivý zvuk rozbrušovačky. To nikdo nechce.

Nejlepší místo pro venkovní saunu je v nejklidnějším místě vaší zahrady. A když z něj bude výhled na okolní přírodu, získáte ohromný bonus.

Nezapomeňte na to, že z domu budete muset přejít do sauny i v zimě, takže dát saunu až na druhý konec vašeho rozhlehlého panství nemusí být dobrý nápad.

3. Dřevo, sklo, ale hlavně izolace

Materiál, ze kterého bude vaše venkovní sauna vyrobená, si vyberte takový, aby se vám líbil a aby byl dobře udržovatelný. Proměny počasí mohou špatně zvolený dřevěný obklad velmi brzy poškodit.

Pro venkovní obklad doporučujeme exotické dřevo nebo sibiřský smrk či modřín. Pro dobrý výhled do přírody využijte velkorysé prosklené plochy nebo alespoň větší okno. A nezapomeňte na dostatečnou izolaci – šetří náklady na vytápění.

4. Stavební příprava a montáž

Čím lépe připravíte místo, kde má sauna stát, tím rychlejší bude její montáž. Se stavební přípravou vám pomůže firma, která vám bude saunu dodávat.

Podle velikosti sauny vám zpracují podklady, podle kterých místo připravíte – počítejte buď s betonovou deskou, nebo s patkami, přívodem elektrické energie a optimálně i vody.

Vlastní montáž venkovní sauny pak trvá jeden až dva dny u větších saun.

5. Příslušenství do sauny

Abyste si každé saunování zpříjemnili, pořiďte si do sauny příslušenství – závěsnou misku na aromatické oleje, saunový polštář pod hlavu, naběračku na vodu nebo vonné esence, které saunu provoní.

U sauny by určitě nemělo chybět ochlazovací vědro – protože ke každému saunování patří i ochlazení studenou vodou.

www.saunasystem.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..