Dětský pokoj

Feng Shui dětský pokoj

Také byste rádi ovlivnili prostředí vašich dětí tak, aby jejich vývoj byl všestranný, zdravý, aby se přirozeně a kladným směrem rozvíjela jejich osobnost a byl potlačen možný nežádoucí rušivý element? Ptejte se, co je Feng Shui, protože tento životní styl zajistí jednoznačně kvalitní a pozitivní vliv na jejich každodenní život.

Harmonické plynutí energií

Při zařizování nového pokoje dbejte, aby byl orientován na východ, popřípadě jihovýchod. Vitalitu, energii a radost vnesete dětem do jejich pokojíčků dodržováním jednoduchých pravidel, dejte také na cit a přání dětí, vhodné je ponechat zčásti i na nich volbu oblíbených barev, obrázků či dekorací. V prostoru, kde je nutno zabránit hlavně chaosu a nepřehlednosti, myslete na volné plochy a dostatek ukládacích míst – boxů. Jenom v nepřeplněném prostoru může téci energie volně a vytvářet tak harmonické prostředí pro vaše nejmladší.

Propojení s přírodou

Zelenou je třeba dát převážně přírodním materiálům, jako je dřevo (podlahy, nábytek). To samé ale platí i pro použité textilie a nátěry, které by měly být hlavně nezávadné. Barevné ladění vychází převážně z obliby a nálady budoucích obyvatel, převažovat by měly hlavně odstíny žluté, zelené, červené. Ani světle modrá či béžová nemusí v dětském pokoji tlumit aktivitu, naopak podporuje klid a jemnost.

Odpočinek versus soustředění se

V dětském pokoji si dítě hraje i spí, školák se tady navíc učí. Když je dětí v pokoji více, je třeba odlišit pracovní plochy od relaxačních. V aktivní – jangové – části by měly převládat barvy teplé a veselejší, v blízkosti postýlek – jinová část – naopak podpoříme klid barvami tlumenými a studenějšími. Kromě prostoru a dokonalého uspořádání je třeba myslet také na dostatek denního světla a kvalitní osvětlení. Jiný však bude pokojíček miminka, předškoláka, školáka nebo studenta. Vždy harmonizujeme obytný prostor v souladu potřeb vašeho dítěte. Vyhneme se také cíleně doplňkům z plastu, omezíme tak množství alergenů, působících na děti citlivější a vnímavější. Vytvořme dětem chráněné území, které spolu s jeho emotivním a osobitým nábojem, bude útočištěm, oázou klidu a místem pro kreativní rozvoj.

3 Comments

  1. Pingback: Bydlení podle Feng - shui - Bytovérekonstrukce.cz

  2. Chtěl jsem se s manželkou v dětském pokoji opravit, ale po dokončení se ukázalo, že jsme byli velmi oškliví návrháři. Proto se příště budeme odvolávat na specialisty. 🙂

  3. My jsme si to ulehčili sestavou do pokoje 🙂

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..