Články

Značka RAKO…expert na keramiku

Na keramickém designu je podstatná jeho funkčnost a přímý kontakt s uživatelem. Keramika nás obklopuje všude kolem a je skvělé, když nás příjemně překvapuje. Designéři stojí před výzvou zpracovat vlastní ideu tak, aby fungovala pro jiné. Mnohokrát musí autoři keramického designu, respektive obkladu, zkrotit svou vlastní ješitnost a spíš shrnout objektivní poznatky ku prospěchu věci a přitom zachovat autorský rukopis. V umění to funguje jinak. Vyjadřují se v něm nálady, pocity a myšlenky, nemusíte dbát na techniku a funkčnost. Můžete se vyjádřit navzdory nepochopení. U designu, a průmyslového keramického zvlášť, máte jistá pravidla, která je třeba respektovat.

Petr Machon reditel marketingu

„Hnacím motorem“ nové kolekce RAKO 2016 nebyla touha po extravagantních novinkách. „U jednotlivých sérií přemýšlíme nejen nad designem a našimi zákazníky, pro které tvoříme, ale také o pocitech, které v nich obklady vyvolávají. Nové technologie, především digitální technologie tzv. HD Print, nám umožňují vytvořit na obkladech dokonalý design, přizpůsobený potřebám moderního člověka. Povrch obkladů napodobuje i kombinuje dřevo, kámen, kov atd., ale i tradiční řemeslné techniky např. majoliku. Věřím, že si zákazníky získají nové série imitující rustikální dřevo, parkety, majoliku, cihelnou dlažbu „cotto“ i přírodní kamenný povrch, které zažívají velký návrat do bytové architektury. Díky zájmu zákazníků se u některých sérií vracíme k menšímu formátu dlaždic 33 x 33 cm, falešné mozaice 10 x 10 cm na formátu 20 x 60 cm a barevným variacím na obkládačkách ve formátu 20 x 40 cm. RAKO novinky 2016 jsou obrazem poctivé kvality vycházející z moderních technologií a požadavků našich klientů na design respektující současné světové trendy“ k RAKO novinkám 2016 dodává Petr Machoň, ředitel marketingu značky RAKO.

RAKOTRENDY

Handmade

Jde o spojení poctivého řemesla a průmyslového zpracování. Zaujmou vás obklady s nepravidelnými strukturami, ornamenty i evergreenová mozaika. Série Majolika, Via, Pebbles, Era, RAKO.

Čistý základ

Jednoduchost a čistota založená na rozmanitosti nesourodých povrchů. Kombinují se hladké, reliéfní, transparentní, matné, lesklé povrchy. Vzory jsou decentní nebo je ovládá „jemný“ grafický design. Série Form, Color One, RAKO.

1,2,3,4,5, šestihrany

Hitem u obkladů je tvar šestiúhelníku, ať už rovnostranného nebo s delšími dvěma stranami připomínající obdélník. Skosené hrany kontrastují tón v tónu nebo barevně demonstrují, kdo je na stěně nejkrásnější! Série Via, RAKO.

Vzpoura barev

Konečně mohou po letech zase na obklady pestré barvy. Po loňských úspěšných sériích Tendence a Air se rozšířila barevná paleta i na formát 20 x 40 cm. Vysoký lesk, hra tónů, jednobarevné základy, geometrické vzory jsou opět na scéně a je nutné dodat…. bylo na čase! Série Trinity, RAKO.

Dřevo a kámen

„Dřevěné a kamenné“ obklady v keramickém provedení pronikly nejen do koupelny, ale zabydlely se v celém domě. Dřevo i kámen je na trhu v mnoha barevných modifikacích a velikostech. Netradičně, až překvapivě přirozené hrubě opracované dřevo, industriálně vykreslená přírodní krása, …žádný design už není nemožný a téměř každý kus keramického obkladu je k nerozeznání od „živého“ materiálu. Série Como, Era, RAKO.

6 Comments

  1. Pingback: Como - Bytovérekonstrukce.cz

  2. Pingback: Era - Bytovérekonstrukce.cz

  3. Pingback: Form - Bytovérekonstrukce.cz

  4. Pingback: PEBBLES - Bytovérekonstrukce.cz

  5. Pingback: Via - Bytovérekonstrukce.cz

  6. Pingback: COLOR ONE (značka RAKO OBJECT) - Bytovérekonstrukce.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..