Zahrada

Sekačky Fieldmann můžete pohánět benzínem, elektřinou i vlastními silami

Se širokým sortimentem tradiční značky zahradní techniky Fieldmann si můžete vybírat, zda na trávu pozvete pomocníka v podobě vřetenové sekačky, strunové sekačky, anebo ji posečete elektrickou rotační sekačkou, případně zda námahu s údržbou trávníku přenecháte benzínovému pohonu. Nabídka značky Fieldmann se na letošní sezónu rozšířila hned ve všech zmíněných kategoriích. Více na www.fieldmann.cz.

Nová ruční vřetenová sekačka Fieldmann FZR 1015 je pro trávník šetrná

Vřetenové sekačky trávu nesekají, ale v podstatě stříhají, což je šetrnější způsob údržby trávníku. Žací ústrojí nové ruční vřetenové sekačky Fieldmann FZR 1015 v podobě rotujícího válcovitého vřetene je tvořeno pěti do šroubovice stočenými noži umístěnými v přesných rozestupech a úhlech. Tráva se při otáčení vřetene dostává mezi dvě ostří, která se pohybují proti sobě a stéblo jako nůžky ustřihnou. Konečky sečené trávy tak nejsou roztřepené a nezasychají jako při klasickém sečení.

Ruční vřetenová sekačka Fieldmann FZR 1015 má záběr 40 cm a je vhodná k pravidelné údržbě travních ploch do 150 m2, jako jsou předzahrádky či dvorky. Výšku sečení lze nastavit plynule v rozmezí od 15 do 35 mm a posekaná tráva je zachytávána do látkového koše, který má objem 23 l. Všechny funkční rotující části sekačky jsou zakryty tak, aby práce byla zcela bezpečná. Ruční vřetenová sekačka Fieldmann FZR 1015 je lehká (8,6 kg), nepotřebuje ani benzín ani elektrický proud a je nenáročná údržbu. Sklopné madlo minimalizuje i nároky na skladování. Vřetenové sekačky se hodí pro údržbu trávníků s nižší jemnou trávou, navíc jsou velmi tiché, což ocení uživatelé i sousedé.

Doporučená MO cena 1480 Kč, v prodeji v síti partnerů značky.

Více na www.fieldmann.cz

Benzínová sekačka bez pojezdu Fieldmann FZR 4005-BH je levná i lehká

Nová Benzínová sekačka Fieldmann FZR 4005-BH je lákavá cenou i vahou, obojí je pro benzínovou sekačku minimální (doporučená MO cena je 4.990,- Kč, hmotnost 19 kg). Pro novinku v sortimentu Fieldmann platí všechny výhody i omezení pro benzínové stroje: Pohybu nejsou kladeny žádné limity, jako je např. délka přívodního kabelu elektřiny a dostupnost zásuvky, ale údržba chce své. Benzínová sekačka Fieldmann FZR 4005-BH je osazena osvědčeným čtyřtaktním motorem o obsahu 99 cm3 s ventilovým rozvodem OHV a výkonem 1,75 kW. Protože není vybavena pojezdem, je vhodnější na menší rovinaté pozemky do 650 m2. V plastovém šasi jsou umístěny nože se záběrem sečení 40 cm, výšku sečení lze nastavit do 3 pozic (každé kolo se ovládá zvlášť). Látkový koš s objemem 40 l zabraňuje prostupu prachu. Nároky na uskladnění minimalizuje sklopné madlo sekačky.

Doporučená MO cena 3.299, v prodeji v síti partnerů značky.

Více na www.fieldmann.cz

 

Nová elektrická rotační sekačka Fieldmann FZR 2025-E je skvěle vyvážená

Nový model představuje značka Fieldmann i v segmentu elektrických rotačních sekaček. Novinka Fieldmann FZR 2025-E je osazena silnějším 1 300W motorem a i díky záběru 32 cm si troufne na středně velké plochy až do 650 m2. O komfortní provoz se starají tradiční uživatelsky žádané funkce, jako je výškově nastavitelné madlo, které lze i snadno sklopit pomocí rychlošroubů při uskladnění, centrální nastavení výšky sečení do 3 poloh (20/38/56 mm) či plastový sběrný koš (30 l) se signalizací zaplnění. Sekačka je dovažována v přední části, takže i při zaplnění koše zůstává dokonale stabilní. Součástí spínače sekačky je samozřejmě pojistka zabraňující nechtěnému spuštění stroje.

Doporučená MO cena 1.799 , v prodeji v síti partnerů značky. Více na www.fieldmann.cz

 

Strunová sekačka Fieldmann FZS 2001-E má teleskopickou rukojeť

Na detailní dosekání trávy kolem obrubníku či na nepřístupném místě pod keřem, kam se potřebujeme „natáhnout“, je dobré si pořídit strunovou sekačku. Nejlépe takovou, která nám i pár centimetrů přidá, jako třeba strunová sekačka Fieldmann FZS 2001-E s teleskopickou rukojetí, jejíž délku lze nastavit v rozmezí 85 – 114 cm. Teleskopická rukojeť zároveň přizpůsobí strunovou sekačku Fieldmann FZS 2001-E výšce uživatele pro pohodlnější sečení. Žací hlava strunové sekačky Fieldmann FZS 2001-E s motorem o příkonu 350 W je osazena dvěma strunami, které mají široký záběr sečení 26 cm. Strunu je možné vysunovat pouhým poklepáním strunové hlavy o zem, nechtěnému posečení okrasných rostlin brání vodítko na žací hlavě. Balení sekačky obsahuje cívku s plně navinutou strunou o celkové délce 4 m a sekačka je tak připravena k okamžitému použití.

 

Doporučená MO cena 999 Kč, v prodeji v síti partnerů značky.

Více na www.fieldmann.cz

1 Shares

3 Comments

  1. Pingback: Nový benzínový kultivátor Fieldmann FZK 6010-B zeminu protřepe a hnojivou zamíchá » Bytovérekonstrukce.cz

  2. Pingback: Vyžínače a křovinořezy Fieldmann nastupují tam, kde došly strunovým sekačkám síly » Bytovérekonstrukce.cz

  3. Pingback: Nové sekačky Fieldmann: Sekání jako víkendový relax i motorový sport » Bytovérekonstrukce.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..