Stavební materiály

RAKO: K venkovské atmosféře přispějí stylové obklady a dlažby

Venkovská kuchyně voní z našich vzpomínek třeba jako ta babiččina, s čerstvě upečenými buchtami a ohněm v kamnech, zatímco otevřeným oknem v koupelně proudí vánek z čerstvě posečené louky. Ale hlavně je tu cítit pohoda, kterou ještě násobí otevřená náruč hostitelky. Ať už se chystáte zařizovat či vylepšovat dům nebo chalupu, ten nezaměnitelný pocit venkovské útulnosti, klidu a pohostinnosti stojí za to, abyste si jej přenesli i sem. Začněte třeba květinovými obklady ze série Manufactura nebo Majolika (RAKO) a jakoby prošlapanou „cihelnou“ podlahou ze série Via (RAKO).

majolika_rako__via

Venkovský dojem do vaší kuchyně, koupelny, ale i chodby a dalších místností, přivanou materiály s přírodním a „hand-made“ vzhledem. Volte je hlavně  v odstínech hnědé, terakoty, smetanové, vanilkové či bílé. Vybíráte-li obklady do kuchyně či koupelny, pak laskavou barevnost, lehce opotřebovaný vzhled a romantický dekor  hledejte u série Manufactura (RAKO). Vyznavači jednoduchosti mohou zvolit obkládačky ze série Majolika (RAKO) s lehce taženým, jemně stěrkovaným reliéfem v bílé, světle šedé či světle béžové, případně zvolit obkládačky napodobující mozaiku ze stejné série. Série Majolika nabízí i výraznou variantu – obklady s majolikovými motivy, připomínající ty na starých hrnečcích z antik prodejen.

Podlaha do chalupy

Jako optický základ domu působí dlažba se vzhledem kamene. Dlaždice RAKO ze série Stones jsou od přírodního kamene k nerozeznání, ale lépe se udržují a jsou cenově dostupnější. Další variantou je série Via (RAKO), která spojuje romantiku starých opotřebených podlah s barevností pálených cihel typických pro venkovská sídla. Těm, kdo preferují klasickou dřevěnou podlahu, avšak s výhodami keramiky, lze doporučit série Board a Era.

Pocit útulnosti do domu vnesou lehce oprýskané skříňky, keramické úchytky a množství dekorací. Namísto pákové baterie zvolte ty klasické s kohoutky, v kuchyni namísto nerezového dřezu namontujte keramický. Okna nezapomeňte obléknout do stylových závěsů. I tady ale platí: Všeho s mírou!

Stylové obklady do kuchyně i koupelny

Patina nesmí chybět – RAKO, série Manufactura

Nerovný, jakoby ručně provedený reliéf, dodává obkladům ze série Manufactura lehce opotřebovaný vzhled. Romantický dekor s jemnými kvítky vynikne v koupelně i v kuchyni.

manufactura_rako_v

Doporučená cena obkládaček 20 x 40 cm 524 Kč/m2.

 

Stvořené pro stylové interiéry – RAKO, série Majolika

Modrá a bílá barva pocitově interiéry zútulňují, nadčasové jsou obkládačky v jemných odstínech světle šedé a světle béžové.  Se základními obkládačkami ladí varianty napodobující mozaiku 10 x 10 cm. Ty jsou ideální pro obklad kuchyňských prostor.  Na první pohled upoutají výrazné obklady s typickými majolikovými vzory. Tyto dekorace jsou ve výrazné kobaltově modré barvě na bílém základu, v šedé na světle šedém podkladu a béžové na světle béžovém podkladu.

majolika_rako

Doporučená cena od 629 Kč/m2.

Jaké série vybrat pro venkovskou podlahu?

Samozřejmě, do venkovské kuchyně se hodí klasická dřevěná podlaha. Bohužel i ta má své nevýhody. Moderní keramické dlaždice nabízejí věrné imitace dřeva i kamene a navíc jsou jejich vlastnosti k běžnému užívání mnohem tolerantnější – jsou odolnější a vyžadují mnohem menší údržbu. Vedle dekoru dřeva či kamene nebo prošlapané cihelné dlažby budete styloví také s černobílými dlaždicemi.

Dřevěná klasika – RAKO, série Board

Dokonalou kresbu dřeva série Board umocňuje mírně reliéfní povrch s decentním kontrastem lesku a matu. Velkoformátové dlaždice umožňují při pokládce různorodé skladby s minimální spárou. Pro oživení přírodních barev série nabídku doplňuje mozaika a dekorace imitující ručně natřené, oprýskané dřevo v modré a bílé barvě.

Doporučená cena: Slinuté dlaždice 1364 Kč/m2, dekor 20x 120 cm 1574 Kč/ks.

 

„Dřevěná podlaha“ s nádechem minulosti – RAKO, série Era

Slinuté glazované dlaždice napodobující dřevěnou skladbu parket, jejíž povrch má značně „léty prošlapanou“ patinu ve čtyřech barevně odlišných typech dřeva, a to třešně, břízy, dubu a buku. Mozaika 5 x 5 cm (30 x 30 cm) vynikne nejen na stěně, ale spolu se základní dlaždicí může vytvořit zajímavou podlahovou dekoraci.

Doporučená cena slinuté dlaždice 33 x 33 cm je 377 Kč/m2, mozaika 5 x 5 cm (30 x30 cm na síťce) 377 Kč/ks.

Kamenný základ – RAKO, série Stones

Do kuchyně dobře padnou přírodní odstíny kamene, jako je světle šedá nebo béžová. Dlaždice série Stones s originální kresbou kamene včetně žilkování jsou v nabídce ve formátech 60 x 60 a 30 x 60 cm. Plochu oživí řezaná mozaika i dekorace 30 x 60 cm.

Doporučená cena dlaždic 60 x 60 cm 734 Kč/m2, dekor 30 x 60 cm 524 Kč/set, mozaika 5 x 5 cm set 30×30 cm 377 Kč/set.

Prošlapané cihly – RAKO, série VIA

Série Via je svým cotto charakterem a stylovým rustikálním vzhledem přímo předurčená pro venkovské chalupy, kam přináší romantiku starých opotřebených podlah. Zajímavé jsou i dekorace – šestihrany a mozaika 5 x 5 cm (podlepené na síti).

Doporučená cena od 482 Kč/m2, mozaika 5 x 5 cm (30×30 cm) 377 Kč/set, dekor šestihrany 21 x 37 cm 419 Kč/set.

Chalupa s retro nádechem – RAKO, série Deco

Kalibrované dlaždice série Deco jsou k dispozici až ve 24 variantách designů.  Hodí se pro obklad stěn i na podlahu, kdy tvoří zajímavou dvojici třeba s rustikálními sériemi Siena a Golem (RAKO). Výrazný vzhled i podmanivé odstíny pomáhají dotvořit celkový vzhled i atmosféru interiéru, v němž působí jako zajímavý, neobvyklý prvek.

Doporučená cena od 209 Kč/ks (15 x 45 cm) do 524 Kč/ks (60 x 60 cm).

Více o jednotlivých sériích na www.rako.cz.

2 Comments

  1. Pingback: Koupelna moderní, a přitom nadčasová? Vsaďte na šedou barvu! » Bytovérekonstrukce.cz

  2. Pingback: Nové dekory obkládaček RAKO » Koupelny

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..