Reality

Čeští Greenbuddies uspěli v Ceně německého hospodářství

Česká společnost Greenbuddies se umístila jako první ve svém oboru v Ceně německého hospodářství. V kategorii energetická efektivita se dostala do užšího výběru tří nejlepších firem. Porota ocenila přispění Greenbuddies k přeměně především české, a tím i česko-německé a evropské ekonomiky v oblasti energetiky. V Německu dosud nainstalovala česká firma solární elektrárny o výkonu 206 megawattpeaků.

Čeští Greenbuddies instalují velké solární elektrárny v šestnácti zemích Evropy. „Německo je našim významným působištěm, kde jsme doposud realizovali střešní instalace o výkonu 44 megawattpeaků a pozemní instalace o výkonu 162 megawattpeaků,“ uvádí Aleš Spáčil, spolumajitel Greenbuddiesa pokračuje: „Můžeme se tam také pochlubit instalací plovoucí fotovoltaiky. Aktuálně dokončujeme její výstavbu na zatopeném brownfieldu. Elektrárna bude mít výkon 1,6 megawattpeaků a její solární panely se pomocí unikátní technologie ‚tracking azimutu‘ natáčejí za sluncem.“

„Potěšilo nás, že naše úsilí posunout českou a evropskou energetickou scénu směrem k udržitelným zdrojům ocenila porota v Ceně německého hospodářství,“ říká Aleš Spáčil a dodává: „I Česko se již probudilo ze svého energetického spánku a Greenbuddies teď mohou svými velkými solárními instalacemi, jako jsou střechy mladoboleslavské Škodovky nebo Kongresového centra, přispívat ke zlepšení stability českého energetického trhu.“

Greenbuddies dlouhodobě spolupracují s německou společnost Ib vogt na developmentu pozemních fotovoltaických elektráren nad 20 MWp v České republice a pro německého výrobce bateriových úložišť Triceru instalují právě tyto velkokapacitní úložiště. Šest dokončených pozemních i střešních projektů po celém Německu instalovali pro Igony Solar, která je součástí koncernu STEAG. V Německu mezi další zákazníky, kterým Greenbuddies stavěli elektrárny, patří E.ON, Greencells, BayWa, Belectric a desítky dalších středních a menších společností. A právě v Německu měli na starosti provedení repoweringu, tedy výměny zastaralých fotovoltaických komponent za novější a účinnější na více než desítce projektů.

Cenu německého hospodářství vyhlásila Česko-německá obchodní a průmyslová komora. Tento rok proběhl její první ročník a soutěžilo se ve třech kategoriích: energetická efektivita, digitalizace & inovace a udržitelný rozvoj lidských zdrojů. Přihlásit se mohly všechny české společnosti do 500 zaměstnanců, které vytváří vysokou přidanou hodnotu během transformace české ekonomiky.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..