Spotřebiče a elektronika

Dům se dá chytře osvětlit i zabezpečit

Výběr správné žárovky z hlediska intenzity, sytosti i finanční úspory není jednoduchý, navíc zvolené parametry nemusí vyhovovat stejně ve dne jako v noci. Odborník z Hornbachu poradí, jak si pomocí chytrého osvětlení vytvořit v prostředí domova ideální světelné podmínky a zároveň je mít pod neustálou kontrolou.

Chytré osvětlení je pravděpodobně nejoblíbenějším vybavením z hlediska přestavby obyčejné domácnosti na inteligentní. Jeho instalace je snadná a efekt k nezaplacení. Největšími přínosy LED chytrého osvětlení jsou především úspora energie a personalizace nastavení svítidel. Intenzita, režim svícení a teplota světla jsou funkce, které zajistí příjemný a z pohledu zdraví bezpečný domov. Co se obecně bezpečnosti týká, součástí dobře zabezpečeného domova mohou být i chytré zámky, webkamery či různé senzory a detektory.

Inteligentní ovládání osvětlení

Chytré osvětlení nabízí možnost intuitivního ovládání a regulace světelného toku. Přes aplikaci v mobilním telefonu připojeného k internetu umožňuje tento inovativní koncept ovládat osvětlení kdykoli a odkudkoli. „Chytré osvětlení dopřává uživatelům možnost plynulého a komfortního stmívání i nastavení požadované atmosféry. Mezi jeho přednosti se řadí také naprogramování svítidel na pohodlnou automatizaci domácnosti, podle GPS vás může osvětlení při příchodu domů uvítat a při odchodu se naopak vypnout,“ vysvětluje Zlatko Slebodník, odborník z oddělení elektra v projektových marketech Hornbach.

EGLO Crosslink

Díky tomuto systému si uživatel může přizpůsobit osvětlení aktuální náladě a situaci.  „Systém inteligentního osvětlení EGLO Crosslink nabízíme v podobě chytrých žárovek, dodávaných s dálkovým ovládáním, nebo i samostatně, pokud upřednostňujete ovládání z mobilu či tabletu. Díky technologii Bluetooth můžete lampy snadno připojit a mít tak na jednom zařízení až 50 svítidel,“ říká Zlatko Slebodník.

Rychlé a jednoduché ovládání a programování světel v 16 milionech barvách a 50 000 odstínech bílé nabízí sdílený přístup pro více uživatelů přes uživatelský účet, který je chráněn heslem proti cizímu zneužití. Ovládat lze jednotlivá světla nebo skupiny osvětlení (ložnice, obývací pokoj nebo venkovní osvětlení).

Součástí systému je i snímač pohybu, který rozpoznává každý pohyb a zapne světla s předem stanovenou intenzitou světla. „Osvítí cestu, aby se zabránilo nehodám a díky LED technologii i zapnutí a automatickému vypnutí světla šetří energii,“ radí Zlatko Slebodník z Hornbachu. S ochranou IP 44 je vhodný i pro použití v koupelně.

Philips Hue

Toto chytré osvětlení nabízí výběr z několika základních úrovní dle možností ovládání a barevného spektra. Philips Hue White má všechna bezdrátová svítidla a světelné zdroje s bílým světlem ovládané bezdrátovým ovladačem, který je součástí balení každého svítidla. Pomocí něj lze stmívat všechna spárovaná svítidla a žárovky. Philips Hue White Ambiance mění barevnou teplotu světla od teplé bílé až po denní bílou. „Vhodně zvolená teplota světla velmi příznivě přispívá ke správnému fungování lidského organismu a pomáhá například soustředění při studiu,“ upozorňuje Zlatko Slebodník z Hornbachu.

K této změně je zapotřebí Philips Hue Brigde, který představuje srdce celého systému, a mobilní aplikace Philips Hue App, vhodná jak pro iOS, tak i Android. „Bridge spojuje váš chytrý telefon či tablet se svítidly Philips Hue. Spojit s Bridgem můžete až 50 žárovek či svítidel a všechny je ovládat pouze jedním dotykem prstu,“ dodává odborník Zlatko Slebodník.

Žárovky FLAIR Viyu

Pro nákup jednotlivých světelných zdrojů není nutné vždy pořizovat výrobky stejné značky. Některé chytré žárovky lze jednoduše spárovat s ostatními systémy. Tato možnost je výhodná jak z hlediska ceny tak integrovaných funkcí. Světelné zdroje Flair Viyu jsou kompatibilní s velkým množstvím dalších systémů Zigbee, například Philips Hue.

Inteligentní způsob ochrany domácnosti

Chránit, monitorovat a kontrolovat vlastní dům je pomocí chytrých zařízení a mobilní aplikace možné kdykoli a z libovolného místa. Propojit je možné nejen zámky, ale i další příslušenství, například spínané zásuvky, detektory pohybu, videokamery, detektory kouře či digitální dveřní kukátka.

Yale ENTR

Jedná se o široký sortiment propojených chytrých zabezpečovacích zařízení, který umožní ochránit domov z téměř jakéhokoli místa na světě prostřednictvím mobilní aplikace.

Chytré zámky Yale ENTR nabízejí odemykání a zamykání bez použití klasických klíčů. Prostřednictvím chytrého telefonu přes mobilní aplikaci Smart Living lze zámek ovládat odkudkoli na světě. Jsou vybaveny možností automatického odemykání při přiblížení uživatele k domu, nastavitelného časování (například automatické zamykání v nočních hodinách) či neustálého monitoringu s funkcí nastavení přístupových práv jednotlivým osobám.

„Díky kombinaci mechanické cylindrické vložky v nejvyšší bezpečností třídě s moderní technologií elektronického uzamykání poskytuje Yale ENTR maximální bezpečnost, kontrolu a pohodlí při uzamykání vašeho domova,“ uzavírá odborník Zlatko Slebodník z Hornbachu.

Více informací na: www.hornbach.cz

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..