Kuchyně

Ozdobte stůl luxusními poskládanými ubrousky

Staří Římané používali ubrousky při stolování, oproti tomu Řekové si ruce utírali do kousků chleba. Dnes jsou papírové ubrousky nedílnou součástí slavnostní tabule. A pokud chcete ze slavnostní večeře učinit nezapomenutelnou příležitost, vyzdobte stůl origami z luxusních ubrousků.

První zmínka o ubrousku v angličtině pochází dokonce už z roku 1384. A ještě dlouho předtím, než se stalo jídelní náčiní nepostradatelnou součástí každého civilizovaného stolního příboru, používaly se při jídle ubrousky pro očistění prstů a pusy. Na královských dvorech v Itálii přišly do módy nádherné dekorace ubrousků a rozšířily se odtud do severní Evropy.

ubrousek Linstyle pack red

Náročně složené látkové ubrousky zobrazovaly zvířata, ptáky, ryby, draky nebo lodě a byly umístěny do středu stolu. Leknín byl jedním z nejznámnějších složených ubrouskových vzorů renesance a je dodnes stále stejně oblíbený.

Papírové ubrousky pocházejí z pravlasti papíru – Číny. Skládaly se do čtverců a používaly se při podávání čaje.

Objevte, jak působivě bude působit stůl s efektně složenými ubrousky značky Tork. K jejich potisku jsou používané barvy na bázi vody, které jsou šetrné k životnímu prostředí a jsou vhodné pro styk s potravinami. V příloze najdete návody, jak ubrousek poskládat do tvarů: lilie, Big Ben, lodička, páv, smoking, Sydney.

Další informace naleznete na stránkách www.tork.cz, nebo kontaktujte kteréhokoli z několika desítek distribučních partnerů Tork.

O značce Tork

Tork je globální značkou švédské skupiny SCA, Svenska Cellulosa Aktiebolaget. Skupina SCA je výrobcem a dodavatelem produktů osobní hygieny, hygienického papíru, obalových materiálů, publikačního papíru a výrobků ze dřeva ve více než 100 zemích světa.

lilie lodicka pav smoking sydney

big-ben

3 Comments

  1. Ondra

    Návod „plachetnice“ psal asi de*ent. Kosočtverec jsem tam fakt nikde nenašel.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..