Stavební materiály

Foukaná izolace odolá i náporu hlodavců

Vstupují bez pozvání do našich obydlí. Drobní hlodavci dokážou znepříjemnit jinak pěkné rodinné bydlení. Jak na nezvané návštěvníky vyzrát a ještě k tomu si kvalitně zateplit dům a ušetřit náklady na vytápění? Foukaná vata je izolant, který vyplní všechny škvíry, takže nepropustí teplo ani myš či potkana.

Foukaná vata neobsahuje žádná pojiva ani chemikálie. Je sypká. „Dalo by se říct, že se hmota do zvoleného prostoru ‚nalije‘. Nemusí se tedy měřit, řezat a lícovat jako běžné pevné izolanty,“ vysvětluje Štěpán Lášek, aplikační manažer Knauf Insulation. Minerální vata se foukáním aplikuje do všech zákoutí a dutin a dostane se všude, kam dosáhne hadice. Prakticky tak neexistuje místo, které by s ní nešlo izolovat. Vše navíc vypadá, jako byste plochu zasněžovali.

Jde o vhodné řešení do stísněných prostor. Využívá se nejčastěji pro rekonstrukce anebo ke zlepšení izolačních vlastností již existujících budov. Záleží na velikosti stavby a samotné konstrukci, většinu domů je ale možné zateplit prakticky za jediný den.

K aplikaci izolantu je potřeba technické zařízení, které zkomprimovanou vatu rozmělní a dopraví na potřebné místo. Foukacími stroji disponuje odborná firma, která má patřičné know-how, jak s materiálem správně pracovat. Montážník to zvládne navíc bez zbytečného odpadu a za chodu domácnosti. „Díky své povaze pak foukaná vata neposkytuje prostor pro hlodavce, kteří si v sypkém materiálu nemohou tvořit cesty a hnízda,“ objasňuje Lášek. Koncoví uživatelé oceňují také to, že foukaná izolace tlumí hluk a je odolná proti vlhku. Zajistí tedy zdravější a komfortnější bydlení pro celou rodinu.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..