Zahrada

Gril s roštem ze dvou materiálů připraví každý druh jídla při pro něj optimální teplotě. Plynové grily jsou ideální pro zónové vaření.

Nebe nad hlavou, vůně grilu a studený nápoj patří ke kouzlu letních večerů. K tomu, aby se grilování povedlo na jedničku přispějí i nové grily FIELDMANN. Letošní novinky totiž nabízejí chytrá řešení i pokrokové technické detaily.

Jen co se venku trošku oteplí, milovníci grilování netrpělivě cvakají grilovacími kleštěmi. Není se jim co divit, vůně linoucí se z grilu je opravdu lákavá a grilování venku má svou atmosféru. Na jakém grilu bude kdo grilovat je, podle Vladislava Líkaře, zástupce výrobce grilů FIELDMANN, osobní volbou každého z nás:

Někdo dává přednost tradičním metodám grilování a miluje nezaměnitelnou vůni a chuť pokrmů připravených na dřevěném uhlí. Jiní preferují rychlé a pohodlné grilování, i snadnou ovladatelnost plynového grilu,“ říká Vladislav Líkař a dodává:

Grily v obou skupinách postupně vylepšujeme o chytrá řešení a technické vychytávky. Konstrukce nových grilů FIELDMANN na dřevěné uhlí je robustnější, některé modely mají litinové nebo kombinované rošty. V oblasti plynových grilů jsou novinkou praktické LED knoflíky, které podsvícením upozorní, že je gril zapnutý. Infračervený hořák u novinky FZG 3025 umožňuje grilovat z boku například kuře na jehle, obdobně jako kebab.“

Grily na dřevěné uhlí

Máte-li dostatek času i trpělivosti a milujete chuť i vůni jídla připraveného na dřevěném uhlí, budete odměněni nižší pořizovací cenou nového grilu.

Rošt ze dvou různých materiálů: FZG 1017

Model Fieldmann FZG 1017 prezentuje klasický gril na dřevěné uhlí s nejoblíbenějším, vysoce funkčním designem. Robustní konstrukce zajišťuje výbornou stabilitu. Do pochromovaného roštu je uložen vnitřní kruh rošt z litiny o průměru 29 cm. Středová část roštu je ideální pro přípravu steaků při vyšší teplotě, zatímco pochromovaná okrajová část se hodí například pro grilování zeleniny. Rošt je možné umístit do jedné ze tří variant výšky (74; 75,5; 77 cm) a regulovat tak teplotu. Obsluha grilu je pohodlná díky odnímatelnému víku s praktickým madlem a držákem na odložení víka při otevření. Více na Gril na dřevěné uhlí | FZG 1017 | Fieldmann.

Griluje i udí, obojí dobře: FZG 1018

Nový gril na dřevěné uhlí FZG 1018 je osazen i udírnou. Na stejném palivu zvládne tento model dva velmi odlišné způsoby přípravy pokrmů: Rychlé grilování při vysoké teplotě a pomalé uzení při teplotě nižší. Model Fieldmann FZG 1018 si dobře poradí s obojím. Grilovací plocha je vybavena pochromovanými grilovacími rošty. Boční ventilační otvory umožňují volné proudění vzduchu. Zde je možnost nastavení výšky ohniště pro kontrolu žáru dle potřeby. V grilovací nádobě najdeme i ohřívací rošt, víko je osazené teploměrem. Dvojice koleček usnadňuje manipulaci. Více na Gril s udírnou | FZG 1018 | Fieldmann.

S multifunkčním celolitinovým roštem: FZG 1108

Fieldmann FZG 1108je prostorný zahradní gril s moderním designem. Grilovací plocha se nachází ve výšce 78 cm, takže obsluha grilu je velmi pohodlná. Uživatel ocení možnost nastavení výšky ohniště pohybem kliky pro dosažení optimální teploty dle potřeby. Ve výbavě tohoto modelu je multifunkční litinový rošt, který absorbuje a přenáší teplo rovnoměrněji než rošt pochromovaný. Odkládací ohřívací rošt zajistí, že připravované maso nevychladne. Pro regulaci teploty a kontrolu vzduchu proudícího grilem slouží větrací otvory na boku. Víko je opatřeno velkým madlem v nerez provedení a integrovaným teploměrem. Mobilitu grilu zajistí dvě kolečka. Více na Gril na dřevěné uhlí | FZG 1108 | Fieldmann.

Plynové grily

Jednou z největších výhod plynového grilu je, že poskytuje rovnoměrné teplo. Připravujete-li pak jídlo pro větší skupinu lidí, pomůže zajistit rovnoměrné propečení jídla na všech částech grilovací plochy.

S podsvícenými LED knoflíky a infra hořákem: FZG 3025

Místo čekání, až se dřevěné uhlí vznítí a dosáhne požadované teploty, poskytne plynový gril FZG 3025 okamžité teplo pouhým otočením knoflíku. Čtyři hlavní hořáky a jeden boční umožňují přípravu jídla při různých teplotách pomocí metody zónového vaření, kdy každý druh jídla připravíte na jiné teplotě pro lepší chuť. Například steaky a hamburgery potřebují vyšší teplotu, zatímco pro jemnou zeleninu je optimální nižší teplota, aby se nepřipálila. Multifunkční litinový rošt a deska výborně přenášejí teplo. Velká grilovací plocha o rozměrech 70 × 42 cm pojme najednou tolik steaků, že pohostíte nejen rodinu, ale i sousedy. Infračervený zadní hořák přináší možnost grilovat z boku na jehle například kuře. Podsvícené LED knoflíky signalizují, že je gril zapnutý. Sklopný boční stolek nabídne odkládací plochu. Regulátor tlaku plynu a hadice pro připojení plynové nádoby je součástí balení. Více na Plynový gril | FZG 3025 | Fieldmann.

S precizním zpracováním: FZG 3006

Pokud chcete na své hosty udělat dojem, zvolte plynový gril Fieldmann FZG 3006. Na první pohled zaujme elegantním černým designem a precizním zpracováním. S jeho možnostmi, bez ohledu na úroveň svých zkušeností, dokážete připravit luxusní hody. Klíčový je rošt, kde se odehrává z grilování to nejpodstatnější. Ten je u modelu FZG 3006 litinový. Litinový rošt a deska udrží vysoké teplo, takže maso bude dobře propečené. Výhodou grilu FZG 3006 je přesná regulace teploty i velká kapacita. Plynový gril Fieldmann FZG 3006 disponuje třemi hlavními hořáky, ohřívacím roštem, sklopnými bočními odkládacími plochami, ve víku je integrovaný teploměr. Čtyři pojezdová kolečka usnadní manipulaci. Regulátor tlaku plynu a hadice pro připojení plynové nádoby je součástí balení. Více na Plynový gril | FZG 3006 | Fieldmann.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..