Stavební materiály

Jak zateplit špatně dostupná místa? Řešení nabízí foukaná izolace

Při zateplování starších staveb velmi často narazíme na nedostupné dutiny. Na první pohled neizolovatelná místa už ale nikomu vrásky na čele přidělávat nemusejí. Foukanou izolací lze totiž vyplnit i tyto části vašeho obydlí.

Tepelná izolace staveb mnohdy představuje náročný a zdlouhavý proces. Některé dutiny, zejména starších staveb, pak celé zateplení komplikují, protože se k nim běžná izolace ani nedostane. Použitím foukané izolační vaty je však tento problém eliminován. „Vlastnosti i aplikace foukané izolační vaty jsou velmi odlišné od ostatních druhů tepelné izolace. Vata se aplikuje hadicí a díky své sypké konzistenci se dostane opravdu téměř všude,“ popisuje Jiří Muller, produktový manažer společnosti Knauf Insulation.

Díky svým vlastnostem je foukaná izolace optimální k zateplení nejen klasických prostor, ale i míst, kam se klasická izolace nedosáhne. „Běžně nás klienti kontaktují kvůli izolování dutin v souvrství plochých střech, v konstrukci stropů či dutiny v tzv. sendvičových stěnách. Foukaná izolace je také optimální k zateplení pochozí půdy, kdy se pod záklopem vyfouká dutina trámového stropu,“ vysvětluje Muller. Dále dodává, že pomocí foukané izolace lze také zlepšit akustické vlastnosti konstrukce podhledu. V sádrokartonové desce se pouze vyříznou otvory pro průchod hadice a volný prostor se jednoduše zafouká.

Minerální foukaná izolace Supafil Loft od Knauf Insulation má optimální tepelně technické vlastnosti, schopnost vyplnit dutiny ve stavebních konstrukcích a ideální konzistenci pro aplikaci foukáním. Uživatelé oceňují mimo jiné i rychlost provedení. Obydlí je totiž v mnohých případech zatepleno již během jednoho dne.

Minerální vlna je bez přidaných pojiv, retardérů hoření a chemických látek. Její další výhody či oblasti použití naleznete přehledně na novém webu www.supafil.cz, který se věnuje čistě foukané minerální vatě. Skrz webové stránky je také možné kontaktovat odborníky ze společnosti Knauf Insulation a domluvit se s nimi na konkrétním zateplení vašeho domu.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..