Stavební materiály

Jarní foukaná pro váš dům

Zateplit fasády rodinného nebo třeba panelového domu lze dnes moderně a ekologicky.  Má váš dům problém s vlhkostí a plísněmi? Patrně bude potřebovat změnu. Je na čase mu dát novou tvář a zpříjemnit si bydlení. Aplikace foukané izolace na stavbě je rychlá, přesná, a navíc při práci nevzniká žádný odpad.

Pokud se člověk rozhodne pro izolaci fasád, myslí především na cenu a hladký průběh instalace.

Izolace minerální vatou se dlouhodobě vyplatí a je vhodnou a bezpečnou investicí. Díky jedinečným vlastnostem i z hlediska dobré práce s materiálem je technologicky ideální foukat do fasád právě minerální vatu. Je prodyšná, odolná proti plísním a funguje účinně jako zvukový izolant. Na rozdíl třeba od polystyrenu, při jehož hoření může vznikat životu nebezpečný toxický kouř, je tato izolace nehořlavá. Dokonce slouží jako přirozená překážka pro šíření ohně.

Přidat na fasádu vrstvu izolace znamená v ideálním případě úspory v řádech tisíců nebo desetitisíců korun na vytápění. Majitelé rodinných domů mohou získat i dotace z programu Nová zelená úsporám. „Foukanou izolaci je možné aplikovat u většiny domů za jeden den a za plného chodu domácnosti,“ říká ze své zkušenosti Jiří Scheinkonig, šéf firmy Izolace Fuk, s.r.o. Kvitují to rodiny s dětmi i pracovně vytížení jedinci.

Velkou výhodou foukání je dokonalá izolace bez tepelných mostů. Pokud je nafoukána technicky správně, tak je její životnost prakticky neomezená. Je vhodná k zateplení těžko přístupných a členitých míst v konstrukci domu. „Na základě svých zkušeností určitě preferuji izolace minerální, vlivem času totiž nedegraduje. My máme nejlepší zkušenosti s materiálem Supafil Loft od firmy Knauf Insulation,“ dodává Scheinkonig.

Je vždy vhodné se poradit s odborníky. Například právě společnost Knauf Insulation nabízí v rámci svých služeb bezplatné poradenství. Důležité je nepodcenit správné zaizolování slabých míst, například rohů u obvodového zdiva, míst kolem střešních oken, pokud se jedná o izolaci střechy apod. Navíc je potřeba umět izolaci nafoukat ve správné objemové hmotnosti udávané výrobcem materiálu. Pro větší projekty je proto vždy lepší obrátit se na profesionály a nepřijít zbytečně o vynaložené peníze a čas.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..