Podlahy

Kährs připravil pro KPP výroční kolekce dřevěných podlah

Narozeninové dárky mohou mít různou podobu. Nejstarší evropský výrobce dřevěných podlah Kährs připravil pro svého výhradního partnera na českém trhu společnost Kratochvíl parket profi k jejímu 30. výročí dvě exkluzivní kolekce dřevěných podlah Kährs Alpin a Kährs Texture Collection.

Třívrstvé dřevěné krytiny rustikálních kolekcí Kährs Alpin a Texture Collection zahrnují po třech barevně shodných dubových dekorech v přírodním oleji: Přírodní dub s přirozeně medovým odstínem a kaštanově hnědou strukturou dřeva (Dub Nature), velmi lehce mořený povrch do světle hnědého tónu (Dub Rohoptic ) a tmavší blond odstín doplněný teplými šedými tóny (Dub White).

Povrchy obou kolekcí jsou silně kartáčované s množstvím přirozených prasklin suků, v případě kolekce Kährs Alpin se jedná o kategorii třídění Dynamic, u kolekce Kährs Texture jde dokonce o nejdramatičtější třídění Expressive, tedy s výraznými suky a prasklinami, s nápadnou kresbou i strukturou dřeva a značnými barevnými odchylkami. Charakter surového materiálu a rustikálnost u kolekce  Kährs Texture zdůrazňuje ještě navíc řezaná struktura, kdy se narušuje a odstraňuje měkká vrchní vrstva dřeviny. Klasický vzhled prkna dotváří zkosení hran na všech stranách lamely, tzv. 4V drážka. „Jednolamelové provedení má výraznou strukturu dřeva, působí rustikálnějším dojmem a je mořeno v nejvíce poptávaných odstínech, v přírodním dub, v běleném dubu a dekoru rohoptic, který je ještě světlejší než varianta Nature. Tloušťka krytiny je 15 mm a z pohledu podlahářů  bych vyzdvihl zámek 5S, který považuji za nejlepší zámek od Kährsu. Umožňuje rychlou, efektivní pokládku plovoucím způsobem, a to i větší plochy v jednom kuse bez příčných dilatací, což je komfortní,“ komentuje kolekce Aleš Viktorín, vedoucí regionálního prodeje společnosti Kratochvíl parket profi.

http://podlahyonline.cz

www.kpp.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..