Podlahy

KPP má novou kolekci minerálních SPC podlah vlastní značky

Společnost Kratochvíl parket profi začala pod svou privátní značkou KPP navrhovat vlastní kolekce podlahových krytin. Na trhu se představuje řadou dřevěných a kamenných dekorů SPC krytin (stone polymer composite), tedy nové generace čistě přírodních, ale extrémně odolných podlah s minerálním jádrem.

„Líbí se nám myšlenka, že si můžeme sami designovat krytiny, protože jako prodejce z první ruky víme, které dekory jsou nejžádanější. Chceme proto v rámci našich kolekcí vlastní značky KPP pružně reagovat na přání zákazníků,“ vysvětluje přístup KPP Petr Kratochvíl, zakladatel společnosti Kratochvíl parket profi.

SPC podlahy jsou krytinami budoucnosti, protože v sobě spojují benefity dosud známých krytin – čistě přírodní složení, extrémní odolnost a nenáročnost na přípravu podkladu. A samozřejmě designovou svobodu při navrhování dekorů. Nová kolekce KPP minerálních krytin zahrnuje šest dubových dekorů v kolekci KPP SPC Wood a dva dekory v kolekci KPP SPC Stone. V dřevěné sekci lze vybírat od světlejších klidně působících povrchových úprav bez výraznější kresby až po temnější odstíny s dramatičtější strukturou dřeva na úrovni kartáčovaných a ručně škrábaných podlah. Kolekce KPP SPC Stone nabízí pískově laděný beton a tmavě šedý cementový povrch. Navzdory reálnému vizuálnímu vjemu betonové či dřevěné podlahy jsou SPC krytiny velmi příjemné na dotek. Pokládají se plovoucím způsobem s velmi pevným zámkovým spojem, což zjednodušuje pokládku. Tu urychluje i nenáročnost na přípravu podkladu, protože pevná nosná deska krytiny drobné nerovnosti vyrovná. Odolnější je krytina i z vrchní části, zejména proti bodovému zatížení (nohy nábytku), proto jsou SPC podlahy vhodné pro komerčně zatěžované prostory.

SPC krytiny s minerálním jádrem jsou ekologické v mnoha směrech

Základní složkou SPC krytin (tzv. rigidů) jsou obnovitelné suroviny – kamenivo. Ač se jim někdy říká nové vinyly, nejsou vyráběny z umělé hmoty, ale základní složkou je drcené kamenivo/minerály (Stone polymer composit). K tomuto základu se přidávají polymery, které zaručují, že krytina bude ohebná, protože SPC krytiny jen s drceným kamenivem by byla de facto dlažba. Rigidy neobsahují PVC, ftaláty ani změkčovadla.

SPC krytiny s minerálním jádrem jsou ekologickými podlahami po celou dobu své životnosti, i proto se nová kolekce KPP SPC krytin může chlubit nejprestižnějšími certifikáty o zdravotní nezávadnosti, např. francouzský certifikát měřící emise Émissions dans l’air intérieur, třída A+. Použité přírodní minerály jsou v souladu s trendem snižování emisí u podlahových krytin, protože mají nulové emise. Velmi nízký tepelný odpor znamená zase efektivnější využití podlahového vytápění, čímž klesá spotřeba energií. A na konci svého životního cyklu jsou rigidy plně recyklovatelné.

Minerální SPC krytiny zaručují maximální odolnost a vyšší rozměrovou a tvarovou stabilitu. Oproti vinylovým podlahám jsou tvrdší, pevnější a méně náročné na kvalitu podkladu, přitom jsou příjemné na dotek. Nenáročnost na kvalitu podkladu je jedním z benefitů podlah SPC. Díky minerálnímu jádru nejsou tyto podlahy tak choulostivé a na rozdíl od klasických vinylů neprokreslí každou prasklinku či dolík v podkladu, zvládnou i vyšší zbytkovou vlhkost, takže je lze položit dříve. Jsou 100 % voděodolné a jejich vyšší tvarová stabilita než u vinylů eliminuje riziko vytváření spár.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..