Energie

Nekonečná chatařská sezona: přeměňte svou chatu na oázu pohody díky modernímu zateplení

Toto léto je ideální pro komplexní rekonstrukci chaty s cílem zvýšit tepelný komfort a prodloužit období, kdy je možné chatu obývat. Zateplení provětrávanou fasádou je jednou z nejefektivnějších metod pro udržení tepelného pohodlí v interiéru. Zabraňuje totiž úniku tepla z budovy a zároveň přispívá k regulaci teploty i v letních měsících.

O tom, že jsme národem chalupářů není pochyb. I proto si potrpíme na pohodlí a tepelný komfort i jinde než třeba doma. Mnoho chat a chalup však bylo vybudováno ještě v minulém tisíciletí a jejich stěny tak neodpovídají dnešní náročné době, kdy mohou ceny energií za vytápění skokově růst. Stále více chatařů tak často sahá po zateplení provětrávanou fasádou.

Dnes chce mít na chalupě příjemné klima každý. Díky provětrávané fasádě to jde naštěstí jednoduše. Jednou z jejich klíčových výhod je to, že drží v interiéru příjemné klima jak v zimě, tak i v létě,“ konstatuje Jan Juhás, projektový specialista společnosti Knauf Insulation. Během letních veder provětrávaná dutina zamezuje přehřívání celé konstrukce, díky čemuž je v obydlí pěkný chládek. V zimě zas naopak udržuje příjemné teplo.

Ideální zateplovací materiál pro chalupy dělá z provětrávané fasády také její jednoduchá aplikace. Dá se totiž aplikovat i na nerovné podklady bez nutnosti jejich vyrovnání. Tato vlastnost je ideální také pro starší rodinné domy nebo například průmyslové objekty. Navíc je díky širokému spektru obkladových materiálů lehce zachována i původní estetika budovy.

Jednoduchá a překvapivě rychlá je také samotná montáž provětrávané fasády. Konstrukční sestava Diagonal 2H, tvořena ocelovými prvky, není při aplikaci omezována žádnými vnějšími jevy. Běžné technické přestávky tak nejsou nutné a průběh není limitován ani vnějšími teplotami. „Další výhodu vidí klienti v tom, že je konstrukce opláštění rozebíratelná a nový nebo stejný obklad lze nasadit zpět. Struktura zateplení se tak dá upravit nebo pozměnit,“ dodává Juhás. Vybrat si tak podle něho mohou i nerozhodní zákazníci.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..