Články

NŮŽKY A DRTIČE FIELDMANN PRO KOLOBĚH PŘÍRODY: VĚTVE NEJEN OSTŘÍHÁME, ALE I ZRECYKLUJEME

Aby nám zahrada nezarostla jako v pohádce o Šípkové Růžence, je nutné průběžně zastřihávat větývky keřů, stonky rostlin anebo jen odstranit pár trčících stébel trávy, na které u kraje domu nedosáhla sekačka. Nůžky na trávu a keře jsou tak nepostradatelným nástrojem při krocení bujné vegetace. Tradiční česká značka Fieldmann nabízí několik druhů elektrických nůžek včetně akumulátorových (např. Fieldmann FZN 4101-A), jejichž výhodou je „svoboda pohybu“ v podobě výměnné dobíjecí baterie. Recyklační cyklus na zahradě, zejména při prořezávání větví stromů, pak dokončíme např. v elektrickém drtiči Fieldmann FZD 4020-E, který odpad rozřeže tak, že je lze využít jako mulč. Více na www.fieldmann.cz.

S akumulátorovými nůžkami na trávu a keře Fieldmann máte volnost pohybu

Díky Li-ion baterii (3,6 V/1300 mAh) můžete s akumulátorovými nůžkami na trávu a keře Fieldmann FZN 4101-A pracovat, aniž by vás limitovala délka elektrického kabelu. Provozní doba dosahuje v závislosti na pracovních podmínkách zhruba 30 minut. Samozřejmostí je možnost dokoupit si náhradní baterii, abyste s jednou mohli pracovat a druhou zatím dobíjeli, adaptér pro dobíjení baterie je součástí balení.

fzn4101-a

Akumulátorové nůžky na trávu a keře Fieldmann FZN 4101-A jsou ideálním nástrojem pro údržbu okrajů trávníků a tvarování okrasných dřevin. Jsou víceúčelové, variabilní, lehké a snadno ovladatelné. Pro stříhání trávy, především začišťování okrajů trávníku, jsou vybaveny lištou šíře 80 mm, kterou lze lehce vyměnit za lištu o délce 110 mm pro úpravu keřů. Otočná hlava umožňuje nastavení úhlu střihu do 4 různých pozic, což usnadňuje práci na špatně přístupných místech.

fzn4102

Akumulátorové nůžky lze zakoupit i ve variantě s praktickou teleskopickou rukojetí s kolečky (model Fieldmann FZN 4102-AT), abychom se nemuseli shýbat či si ulehčili zastřihávání dlouhých okrajů trávníku.

Po použití se oba modely nůžek jednoduše odloží do nabíječky. Ta pomocí indikátoru se světelnou signalizací informuje o stavu nabíjení. Li-ion baterie 3,6 V/1300 mAh se nabíjí přibližně 4 hodiny. Velkou výhodou nůžek je nízká hmotnost, jen 0,6 kg (bez teleskopické rukojeti). Doporučená MO cena: Fieldmann FZN 4101-A 899 Kč, Fieldmann FZN 4102-AT (s rukojetí) 1.199 Kč. Více na www.fieldmann.cz

S teleskopickým prořezávačem větví Fieldmann FZP 6005-E můžete zůstat na pevné zemi

Prodlouženou rukou při prořezávání větví a omlazení stromů je teleskopický prořezávač větví Fieldmann FZP 6005-E, jehož výsuvná rukojeť s dosahem 2,2 až 2,8 m vám umožní stát nohama pevně na zemi. Díky možnosti nastavení úhlu řezné hlavy do 3 různých pozic dosáhnete i na méně přístupné větve. Tento praktický pomocník je vybaven elektromotorem s příkonem 600 W, lištou délky 25 cm a řetězem kanadské značky Oregon, což je záruka efektivní a dlouhé funkčnosti stroje. Součástí balení je ramenní popruh, který ulehčí vašim rukám při delší práci, a ochranný kryt lišty pro bezpečné uskladnění. Doporučená akční MO cena: 1.999 Kč, více na www.fieldmann.cz.

Na živé větve šetrně s nůžkami Fieldmann FZNR 1004

Jednoruční dvoučepelové nůžky pro čisté a přesné zastřižení popínavých rostlin, výhonů, ale i čerstvých větví keřů, patří do základní výbavy zahradníků i zahrádkářů. Zvláště se uplatní pro mimořádně přesné tvarová ní keřů. S nůžkami Fieldmann FZNR 1004 o celkové délce 200 mm lze stříhat mokré větve tloušťky až 15 mm. Díky lehkosti a ergonomickým tvarům se s nimi pracuje velmi snadno a rychle. Čepele jsou vyrobeny z nerezové SK5 oceli. Rukojeti z lehké, ale přesto vysoce pevné hliníkové slitiny, s hladkou plastovou výstelkou padnou pohodlně do ruky pravákům i levákům. Doporučená cena je 199 Kč, v prodeji v síti partnerů značky. Více na www.fieldmann.cz.

fznr-1004

Elektrický drtič Fieldmann FZD 4020-E zrecykluje větve na mulč

Doslova „dvě mouchy jednou ranou“ zvládne elektrický drtič Fieldmann FZD 4020-E – větve keřů a stromů rozřeže tak, že je můžete využít jako mulč zabraňující růstu plevele, čímž se zbavíte zahradního odpadu a zároveň ušetříte za nákup mulče. Není divu, že elektrický drtič Fieldmann FZD 4020-E byl vyhlášen Nejoblíbenějším produktem roku 2015 dle preferencí spotřebitelů v České republice v kategorii Zahradní drtiče. (Hodnocení soutěže Heuréka Produkt Roku za rok 2015 bylo sestaveno podle počtu uživatelů, kteří o produkt projevili zájem v internetových obchodech, podle počtu nákupů v internetových obchodech a celkového hodnocení uživatelů.)

Elektrický drtič Fieldmann FZD 4020-E s příkonem 2500 W a dvounožovým systémem rozdrtí čerstvé větve až do průměru 4 cm. Je opatřen tepelnou pojistkou, která zabraňuje přetížení a přehřátí stroje. Jemná drť padá do plastového boxu o objemu 50 l. Je vhodná jak pro kompostování, protože se rychle rozkládá, tak i na již zmíněnou mulč. Pevná ocelová konstrukce s kolečky zvyšuje stabilitu a usnadňuje manipulaci se strojem. Součástí je také plunžr pro bezpečný posun zbytků materiálu k nožům. Doporučená MO cena: 3.399 Kč, více na www.fieldmann.cz.

drtic-fieldmann-fzd4020-e

1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..