Obývací pokoj

Průzračné sklo s bílou barvou vytvoří v obývacím pokoji zasněžené Vánoce

Lidé do vánoční výzdoby investují stále více peněz. Cena ale nemusí být vždy rozhodujícím faktorem pro esteticky a útulně vyzdobený domov. Vyplatí se sledovat aktuální trendy. Letos převládají barvy s metalickými podtóny. Tento barevný trend zůstává z předchozího roku 2014. Barvou těchto Vánoc je bílá, bordó, zlatá, stříbrná, měděná, vintage a bělená měď.

„Domnívám se, že je nejlepší, když se obyvatelé bytů na vánoční výzdobě společně domluví a sladí ji tak, aby působila vkusně a jednotně. Obyvatelé Nových Chaber s tím mají velmi pěkné zkušenosti – snad se to povede i letos,“ říká Anna Lacová, interiérová architektka, která pro společnost Star Group zrealizovala vzorový byt.

In je tento rok také tlumená fialová a bordó, které připomínají studenou krásu zimní noci. Atmosféru zářivé vánoční oblohy podtrhují metalické zemité odstíny, motivy zářících hvězd a saténové stuhy. Zasněžené Vánoce v obývacím pokoji lze vytvořit pomocí průzračného skla a bílé barvy, neboť evokují led a sníh.

„Z módy však podle našich designérů a bytových architektů zatím nevyšly ani pastelové barvy, jež se výborně doplňují s kovovými odstíny. Příjemnou pohodu svátků podtrhnou dekorace z přírodních materiálů, šišek, ořechů, režných provázků, juty nebo světlého dřeva. Adventní věnce tento rok kromě svíček zdobí i jednoduché perly. Ti, kdo se bojí experimentovat, vždy mohou vsadit na klasiku v podobě zelené a červené,“ poznamenala interiérová architektka Anna Lacová, která pro společnost Star Group zrealizovala vzorový byt.

Češi letos za vánoční výzdobu utratí zhruba o 350 korun více, než do největších svátků v roce chtěli investovat loni touto dobou. Za jídlo a výzdobu zaplatí kolem 2300 korun a za vánoční stromek 500 korun. Při výzdobě bytu je třeba dbát i na své zdraví. Nejznámějším symbolem mezi květinami je vánoční hvězda, která je známá svými červenými a zelenými listy, ale do ložnice se nehodí.

Její jed sice není výrazně nebezpečný, přesto u citlivých jedinců vyvolává alergickou reakci. Stejně tak do ložnice nepatří hořící svíčky ani výrazné vůně. Silné aroma totiž může být spouštěčem bolesti hlavy, podobně jako plamen svíčky, který spaluje kyslík a odčerpává spícímu člověku dýchatelný vzduch. Nehledě na to, že zapomenutá zapálená svíčka může způsobit požár.

Příjemnou vánoční atmosféru nejen v ložnici navodí bílá barva a přírodní materiály. „Útulný interiér vytvářejí drobnosti. Velmi dobře vypadají například slaměné ozdoby, svitky skořice a sušené adventní věnce s lehce zlatavým zdobením,“ popsala vhodnou výzdobu Anna Lacová, interiérová architektka, která pro společnost Star Group zrealizovala vzorový byt.

1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..