Finance a pojištění

Sklo nepatří jen do oken. Uplatnění najde i v izolaci domů

Zateplovat dům lze různě. Proti únikům tepla i náporu srážek se osvědčuje aplikace skelné vaty. Ušetří peníze za vytápění, je šetrná k přírodnímu prostředí, a především zůstává kvalitní s ohledem na potřebné protipožární a tepelně-izolační vlastnosti. Žít v domě ze skla nemusí být jen dětským snem.

Že nejde dohromady sklo a teplo? V Krupce, kde má společnost Knauf Insulation  moderní závod na výrobu izolace, by vás vyvedli z omylu. Za 15 let existence tu vytvořili na 900 000 tun izolace, což odpovídá 460 000 zateplených rodinných domků. Díky tomu si mohou rodiny a členové domácností jednoduše užívat života bez starostí o chlad nebo plíseň v domě.

„Skelná minerální vata zlepšuje celkovou udržitelnost budov, v nichž je aplikovaná,“ doplňuje její výhody ředitel krupského závodu Jan Brázda. Neobsahuje žádný formaldehyd, fenoly, akrylové živice, bělidla, ani barviva. Je bezpečná. Mnohého dokonce překvapí, že se na ni dá sáhnout i rukou bez rizika pořezání. Na dotyk je příjemná a pokožka po práci s ní nijak nesvědí, což oceňují především montážní technici. Nejčastěji ji používají na zateplení šikmých střech.

S izolací se dá začít prakticky kdykoliv. Současné zimy jsou mírné a izolační práce probíhají po celý rok. Zájemci by se měli informovat i o možnosti čerpání dotace. V České republice je totiž zateplování domu systémově dotováno v rámci programu Nová zelená úsporám.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..