Zahrada

Štípače dřeva Fieldmann: Neúnavní dřevorubci připraví dřevo na celou sezónu

Kdo nepatří mezi siláky, anebo profesionální dřevorubce, jistě v případě přípravy dřeva na celou sezónu rád odloží sekeru a využije neunavitelný štípač. Moderní stroje, jejichž klín je přitlačován mnohatunovou silou, pomohou připravit zásoby dřeva rychle a ušetřit tak fyzickou námahu. Snadno se obsluhují, navíc umožňují štípat suché i vlhké dřevo. Značka Fieldmann nabízí jak horizontální, tak vertikální model.

Horizontální štípač(ka) je ideální pro příležitostné dělení menších špalků, zatímco náročnějším uživatelům a pro pravidelné využití je určen vertikální model, který umožní zpracovat i o něco mohutnější nebo delší špalky. 

Horizontální štípač/ka

Polena o průměru až 25 cm s délkou až 52 cm bezpečně naštípete s horizontální štípačkou na dřevo Fieldmann FZLS 1005H-E. Stroj dokáže vyvinout štípací sílu až 5 tun, je tedy vhodný spíše na kratší polena a na měkčí dřevo. Tento horizontální typ je menší a lehčí než vertikální varianta, váží jen 53 kg. Pro jednodušší manipulaci a přesun je vybaven kolečky. Díky svým parametrům najde uplatnění hlavně v domácnostech, které vytápějí dům, případně chatu dřevem. Jedná se o stroj, který sice nebudete používat každý den, ale přesto, až přijde jeho chvíle, oceníte úsporu času i sil. 


Bezpečnou práci zajišťuje systém ovládání „ZHB“, což znamená obouruční spouštění, kdy pravá ruka ovládá vypínač a levá páku hydrauliky. Ochranný kryt zaručuje vyšší bezpečnost při práci, nehrozí díky němu, že by odštípnutý kus dřeva někoho zranil. Doporučená cena vertikálního štípače na dřevo FZLS 1005H-E je 6.999 Kč. Více na: Horizontální štípačka dřeva | FZLS 1005H-E | Fieldmann.

Vertikální štípač/ka

Vertikální štípače/štípačky jsou určeny náročnějším uživatelům a pro pravidelné využití. Umožňují zpracovat díky vyššímu tlaku i o něco mohutnější nebo delší špalky či dokonce pařezy. U modelu Fieldmann FZLS 1008V-E s tlačnou silou až 8 tun jsou to polena o průměru až 30 cm a délce až 55 cm. Zdvih štípacího klínu lze snadno přizpůsobit výšce polene. Tato štípačka si poradí i se suky či tvrdým dřevem. Hmotnost solidních 109,9 kg zaručuje stabilitu při práci. Manipulaci s vyšší váhou usnadní kolečka určená ke krátkým přesunům. Dvouruční ovládání snižuje riziko zranění. Doporučená cena vertikálního štípače na dřevo FZLS 1008V-E je 14.999 Kč. Více na: Vertikální štípačka dřeva | FZLS 1008V-E | Fieldmann.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..