Stavební materiály

Svépomocí za lepším bydlením

Zateplení sice patří mezi technologicky i časově náročnější revitalizace domu, ale asi vás nepřekvapí, že Češi se do něj coby národ kutilů rádi pouštějí vlastníma rukama. Společnost Knauf Insulation jim vychází vstříc.

Zatímco někteří lidé nechávají manuální práce týkající se jejich domu
na profesionálech, jiní naopak rádi tráví víkendy či večery zdokonalováním svého domova. Jinak tomu není ani v případě zateplení. Kdo přemýšlí o tom, že se do něj pustí sám, nejspíš začne v první řadě pátrat po tom nejlepším návodu. Ve skutečnosti by se ale měl nejprve zaměřit na výběr materiálu. I když si totiž najdete dokonalý návod, kterého se budete poctivě držet, v případě práce s nekvalitním nebo nevhodným materiálem, si výhod zateplení neužijete.

V nabídce společnosti Knauf Insulation, jedné z nejrychleji rostoucích firem
v izolačních materiálech s více než třicetiletou historií, najdete široké spektrum kvalitních produktů pro zateplení. V případě potřeby zateplit šikmou střechu – nejběžnější typ střešní konstrukce v Česku, nabízí například vzduchotěsný systém LDS HOMESEAL, který má testovanou životnost spojů padesát let. A proč se pro zateplení šikmé střechy vůbec rozhodnout? V létě zpomaluje prostup tepla od slunečního záření dovnitř, v zimě zase zabraňuje jeho unikání. I v podkrovním prostoru tak lze komfortně bydlet.

Pro větrané zateplení fasád zase společnost vyvinula svůj vlastní konstrukční systém z ocelových prvků s názvem DIAGONAL 2H. Navržený je tak, aby minimalizoval vliv tepelných mostů na účinnost tepelné izolace. „Mezi další výhody systému patří, že realizace není závislá na počasí a vzhledem k tomu, že do procesu nevstupuje voda, nejsou potřeba pauzy na vysychání lepidla nebo omítky,“ vysvětluje Jakub Černohorský, aplikační manažer Knauf Insulation.  

Během realizace je samozřejmě důležité postupovat podle návodu. Nejlepší je mít k dispozici postup přímo od výrobce. Na stránkách Knauf Insulation jsou postupy dostupné. Jednotlivé kroky zde najdete nejen popsané, ale také fotograficky zdokumentované. Možné je také poradit se přímo s odborníkem společnosti. „Rozumíme tomu, že člověk má dobrý pocit z toho, že si svůj dům zateplil vlastníma rukama. Těší nás ale, že lidé zbytečně neriskují a obracejí se na nás s radou ohledně výběru materiálu a konkrétního postupu. Rádi jim se vším pomůžeme. I my chceme, aby se na konci těšili z dokonalého zaizolování, jehož výhody pocítí nedlouho po realizaci,“ říká Černohorský.  

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..