Zahrada

Vertikutaci si zaslouží i rozlehlé trávníky

Pokud máte pořádně velký trávník, o který chcete správně pečovat, pak budete potřebovat speciální techniku, ideálně nezávislou na elektrické zásuvce. Nový benzínový vertikutátor Fieldmann FZV 6050-B je určen pro trávníky s plochou až 2000 m2. Výhodou tohoto benzínového stroje je velký pracovní záběr a vysoký výkon motoru, 4,3 kW, díky kterému si hladce poradí i s údržbou opravdu rozlehlých trávníků. Především na střední a větší trávníky s dobře dostupnou elektrickou zásuvkou se hodí elektrické vertikutátory Fieldmann FZV 4003-E a FZV 4010-E. Více na www.fieldmann.cz.

Plstnatá vrstva složená z odumřelých částí rostlin se vyskytuje u většiny trávníků. Pokud je vrstva silná, brání přístupu vzduchu a vláhy ke kořenům trávy, kromě toho zároveň omezuje vývoj mladých výhonů a zvyšuje riziko nemocí.

Vertikutace neboli vertikální prořezání trávníku (z anglického vertical cut) je jednou ze základních regeneračních metod. Na hřídeli svisle umístěné vertikutační nože pronikají do země do hloubky pár milimetrů (max. 3 mm), čímž oddělují vodorovné travní odnože, povrch kypří a v trávníku tvoří úzké drážky pro snazší pronikání vzduchu, živin a vláhy ke kořenům. Podpoří se tak růst kořenového systému, omlazení a zahuštění trávníku. Zplstnatělou vrstvu tvořenou odumřelými částmi rostlin odstraní i provzdušňovací válec s pružinkami, který lze dokoupit, případně je již součástí balení vertikutátoru. Pružinky trávník pročešou, což podpoří cirkulaci vzduchu a zároveň umožní přístup vláhy a živin ke kořenům trávy.

Novinka 2020: Benzínový vertikutátor

Nový benzínový vertikutátor Fieldmann FZV 6050-B vyniká vysokým výkonem

Rozsáhlé trávníky, až 2000 m2, prořeže i pročeše nový benzínový vertikutátor Fieldmann FZV 6050, který tak podporuje krásný vzhled i zdraví trávníku. Fieldmann FZV 6050 je travní vertikutátor s motorem o obsahu 208 ccm. Stroj s odolným ocelovým šasi je vybaven pracovním válcem s 18 noži pro provzdušňování a vertikutaci půdy, válec s pružinami lze dokoupit dodatečně. Pracovní hloubku je možné centrálně nastavit do 6 různých úrovní podle opotřebení nožů. Pracovní záběr stroje je 40 cm. Sběrný koš redukující prostupnost prachu pojme až 45 litrů travní plsti a mechu. Kola jsou uložena na kuličkových ložiscích, sklopné madlo usnadní skladování stroje.

Doporučená akční MO cena benzínového vertikutátoru FZV 6050-B je 6.799 Kč.

Elektrické vertikutátory pro trávníky v dosahu elektřiny

Fieldmann FZV 4003-E: Trávník pročeše 24 pružin a prořeže 20 nožů

Elektrický vertikutátor Fieldmann FZV 4003-E je díky příkonu elektromotoru 1 600 W a pracovnímu záběru 38 cm ideální volbou pro střední a větší trávníky o rozloze až 1000 m2, kde je v dosahu elektrická zásuvka. Součástí stroje jsou dva válce, a to vertikutační s 16 noži a provzdušňovací s 24 pružinami. Nastavení pracovní hloubky je možné zvolit plynule dle opotřebení nožů a pružin. Objem sběrného koše je 48 l. Pro pohodlnou práci lze rukojeť elektrického vertikutátoru výškově nastavit. Doporučená akční MO cena vertikutátoru Fieldmann FZV 4003-E je 2.599 Kč, v prodeji v síti partnerů značky. Více na www.fieldmann.cz.

Na větším trávníku oceníte objemný sběrný koš

vertikutátoru Fieldmann FZV 4010-E

Ideálním pomocníkem pro majitele rozlehlejších trávníků (až do 1200 m2) s dobře dostupnou elektrickou zásuvkou je elektrický vertikutátor Fieldmann FZV 4010-E s příkonem 1800 W a pracovním záběrem 40 cm. V jeho výbavě najdete dva válce – vertikutační s 20 noži a provzdušňovací s 24 pružinami. Nastavení hloubky práce lze provést centrálně v závislosti na opotřebení nožů či pružin. Součástí vertikutátoru je i objemný sběrný koš o objemu 55 l, díky kterému můžete pracovat delší dobu bez přerušení a nemusíte koš co chvíli vysypávat. Rukojeť lze výškově nastavit pro co pohodlnější ovládání. Pro snadnější manipulaci, převoz a skladování je možné sklopit rukojeť. Doporučená akční MO cena vertikutátoru Fieldmann FZV 4010-E je 3.199 Kč, v prodeji v síti partnerů značky. Více na www.fieldmann.cz.

1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..