Energie

Víte, kolik vám uteče tepla z vašeho domova?

Možná si ani neuvědomujete, že kromě úniku tepla okny či dveřmi, se ho velká část ztratí skrz strop, podlahu a stěny, kvůli nedostatečné nebo špatné izolaci. Obecně lze říct, že střechou utíká 25-30 % tepla, střešními okny 5–10 %, stěnami 24–40 %, okny ve svislých konstrukcích 12–25 %, vstupními dveřmi 1–2 % a podlahou ve styku se zeminou 10–15 % tepla. Dobré a kvalitní zateplení skelnou vlnou přitom dokáže divy – je možné dosáhnout úspory až 80 % za vytápění.

Přestože rozlišujeme, zda se chystáte na novou výstavbu nebo rekonstrukci, v obou případech vám doporučujeme využít tepelnou izolaci od společnosti URSA. Při stále se zvyšujících nárocích na kvalitu materiálu a úspory energie se jedná o jednu z nejlepších možností na trhu. To, jak dobře minerální vata izoluje, se určuje hodnotou lambda. A u té platí, čím nižší lambda (jinak také označení λD), tím kvalitnější materiál. Minerální izolace URSA PUREONE SF 31 je z více jak 90 % složena z obnovitelných zdrojů a dosahuje lambdy pouhých 0,031 W/mK. Je prostá i jakýchkoliv škodlivých látek, protože žádná z nich, ani formaldehyd, se v ní nevyskytuje ani ve zbytkových množstvích. Na českém trhu nemá tento produkt mezi rolovanými izolacemi konkurenci, protože nenajdete jinou minerální izolaci, která by dosahovala takto vynikajících tepelněizolačních a zároveň i hygienických vlastností.

Odpovídá Tereza Vojancová, architektka ze společnosti URSA

Tereza Vojancová vystudovala na stavební fakultě ČVUT v Praze obor Architektura a stavitelství. Z toho rok magisterského studia absolvovala na University of Strathclyde v Glasgow. Po škole se věnovala projektování staveb a hledala firmu, kde by se mohla uplatnit, a která by jí umožnila chránit naši planetu. Nakonec se jí její sen splnil ve společnosti URSA, kde je v současné době na pozici technický poradce, a to již více než 5,5 roku. Její hlavní náplní práce je pomáhat zákazníkům správně vyřešit jejich skladby konstrukcí a poradit s výběrem vhodného materiálu. Dále se zabývá přípravou marketingových materiálů. Kontroluje jejich technickou správnost i v návaznosti na aktuální stavební normy a pomáhá kolegům s technickými problémy.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..