Developeři

Výstavba nové rezidenční čtvrti Suomi Hloubětín pokračuje další etapou

Developerská společnost YIT pokračuje ve výstavbě nové rezidenční čtvrti Suomi Hloubětín v Praze 9, která se po dokončení všech 8 etap stane novým domovem pro téměř 2 tisíce obyvatel. Jednotlivé fáze dostaly své názvy po finských městech. První etapa Espoo bude dokončena v létě příštího roku a v současné době je už z 80 % vyprodána. Na ni navazuje další fáze s názvem Turku se 106 byty, kterou YIT začíná nyní stavět a její dokončení plánuje na léto 2018. Nové byty z této etapy jsou v prodeji již nyní.

suomi_hloubetin

V rámci etapy Turku vyrostou 4 nízkoenergetické domy v elegantním, střídmém finském stylu s celkem 106 jednotkami v dispozicích 1+kk až 5+kk o velikostech 32 m2 až 142 m2. Podle zvoleného bytu mohou jejich obyvatelé využívat komfortu balkónů, teras či předzahrádek. Stejně jako u první etapy Espoo mají i domy z další fáze společné podzemní podlaží, určené pro parkování 106 aut. Jeho součástí jsou také sklepy, kočárkárny i speciální místnost pro mytí kol a psů.

Inspirace klasickou severskou architekturou

Architektonické řešení etapy Turku je dílem ateliéru Loxia, který se inspiroval klasickou severskou architekturou. Ta je jasná a přímá ve svých tvarech a vymezení se vůči okolnímu prostoru. Domy se vyznačují čistými, přímými liniemi a tvarováním fasád pomocí polozapuštěných balkónů, ustoupených podlaží a přesahů atik posledního podlaží. A nebyl by to finský styl bydlení, kdyby nezdůrazňoval zeleň a přírodu. Jeho výrazem je organický tvar společného zeleného patia s herními prvky na střeše suterénu, který je přirozeným protipólem jasné a přímé architektury. „Majitelé bytů budou mít díky tomuto prostoru k dispozici vlastní kus krajiny, s nímž mohou splynout, pečovat o něj a dále jej rozvíjet. Organický tvar patia při pohledu z oken připomíná různorodost finské krajiny tvořené zejména jezery a lesy,“ doplňuje Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.

Suomi Hloubětín v kostce

  • Inspirace z obdobných rozsáhlých rezidenčních areálů, které YIT staví v mateřském Finsku (Konepaja, Merenkulkijanranta, Tripla)
  • Jednotlivé etapy Suomi Hloubětín jsou pojmenované po finských městech (Espoo, Oulu, Turku…)
  • Lokalita: Praha 9 – Hloubětín v sousedství říčky Rokytky, mezi ulicemi Kolbenova, Kbelská a Poděbradská s veškerou občanskou vybaveností. V blízkosti jsou zastávky metra Kolbenova a Hloubětín.
  • Počet etap výstavby: 8
  • Celková rozloha: více než 9 hektarů
  • Celkový počet bytů v 8 etapách: téměř 900

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..