Tipy a trendy

Zavěšené tropy. Aerária s orchidejemi vám doma vytvoří skleněnou levitující minidžungli

Zčásti květina, zčásti dekorace, dohromady kompletní umělecké dílo. Spojení exotických orchidejí a ručně vyráběných aerárií foukaných českými skláři vám doma vytvoří fascinující podívanou. Proč je tento typ umístění pro orchideje zvlášť vhodný a jak o ně pečovat, vysvětluje zakladatelka květinářství Zahrada na niti Lenka Hrubá.

Příroda stvořila orchideje snad ve všech barvách a jejich květy nepřestávají fascinovat zdaleka nejen pěstitele. Zahradní architektka Lenka Hrubá má pro ně speciální umístění a v jejím autorském originálním květinářství Zahrada na niti tak vznikají na orchideje exotická řešení – skleněná aerária.

Aerárium na orchidej

Aerárium na orchidej dává velký prostor kreativitě. Na e-shopu ho koupíte bez rostliny a osadit si ho tak můžete plně podle vlastní fantazie. Pořídit můžete i osázená aerária, ta je však kvůli křehkosti orchidejí možné zakoupit jen na prodejně ve Školské ulici na Praze 1.

Aerárium na orchidej, skleněná nádoba ručně foukaná českými skláři, na zahradananiti.cz nebo v Praze ve Školské 7 za 1 250 Kč.

Jak se o orchidej ve skleněném aeráriu nejlépe starat?

  • Zálivku provádějte rozprašovačem a udržujte uvnitř vlhko.
  • Občas aerárium sundejte, nalijte do něj vodu a nechejte orchidej pořádně napít (cca hodinu). Následně vodu z aerária opatrně slijte.
  • Hnojte hnojivem na orchideje přidaným do zálivky nebo na list.
  • Používejte kvalitní substrát z piniové kůry a rašeliníku bez jemné drtě.

Aerárium s miniorchidejí

Pokud si nechcete orchidej vybírat ani vsazovat do skleněného domova sami, Lenka Hrubá připravila už obydlená aerária s miniorchidejí. Nádoba ve tvaru slzy poskytuje rostlině ideální mikroklima k růstu. Kromě velkého otvoru je v něm vytvořen ještě jeden malý u zavěšovacího oka, který zajišťuje volné proudění vzduchu a vytváří prostředí bez náchylnosti k plísním a zapařování.

  • Orchidej v něm zalévejte jednou týdně.
  • Zálivku provádějte rosením nejlépe dešťovou, převařenou nebo destilovanou vodou, která nezanechává na skle stopy vodního kamene.
  • Jednou za čas nechte orchidej pořádně napít.

Toto aerárium je navíc mimořádně lehké, takže ho udrží třeba garnýž nebo lustr. Můžete použít i stropní háček a zavěsit si ho kamkoliv, kde je dostatek světla.

Aerárium s miniorchidejí na zahradananiti.cz nebo v Praze ve Školské 7 od 490 Kč.

„Orchideje jsou epifyty, což znamená, že žijí v korunách stromů, kde se svými kořeny přichycují na kůru. Milují vlhkost a dostatek světla i na kořenech, proto je jejich pěstování ve skleněných nádobách ideální. Skleněná závěsná aerária jim poskytují všechno, co orchideje potřebují – dostatečný přístup světla a zároveň zavěšení do prostoru,” zakončuje Lenka Hrubá.

Vytvořte si levitující tropickou zahradu za pomoci skleněných baněk a exoticky krásných orchidejí. Jak bude vypadat vaše zahrada na niti?

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..