Nábytek

Zpátky ke stolům

Prázdniny mají podobu blednoucích vzpomínek i opálení a nás zase čekají tisíce hodin prosezených za počítačem, za kasou, přepážkou nebo nad knihami. Jak prožít sedavou práci bez zdravotních následků, bez bolesti zad, krční páteře i hlavy?  Podívejte se pod sebe, na čem a jak sedíte!

Přesedněte na houpačku!

Varování o nepříznivém vlivu sedavého zaměstnání na naše zdraví se v poslední době objevují stále častěji. Nejedná se „pouze“ o chronické bolesti zad a svalové dysbalance, například podle americké studie MedicalBilling&Coding, ten kdo sedí více než 6 hodin denně má o 40 % vyšší pravděpodobnost, že zemře během 15 let, než někdo, kdo sedí méně než 3 hodiny denně. Mnozí z nás tráví vsedě více času než v posteli nebo jakoukoli jinou aktivitou. Je prokázáno, že již po 5 letech sedavé práce, mají lidé nevratně poškozenu páteř.

_mg_4901

Ergonomickou židli nebrat

Zdravá židle a správně nastavené pracovní místo jsou pro naše zdraví klíčové. Odborníci však varují před ergonomickými židlemi.  Tyto židle, všeobecně považované za zdravé, jsou placebem pro náš rozum, ždímačkou peněženky a jedem pro naše záda. „Problémem je, že ergonomická židle, i když nastavená správně na naši postavu, pasivně udržuje záda v anatomicky ideální pozici, a to jen za předpokladu, že vydržíte sedět nehnutě po celou dobu.“, vysvětluje Mgr. Adam Zaydlar  z Centra zdravého sezení. „Při pasivním sezení zádové a břišní svaly nepracují a ještě více ochabují, všechno to ‚zdravé polstrování‘ zabraňuje jakémukoli pohybu!“, varuje Zaydlar.

Vypracujte si korzet z vlastních svalů

Zárukou zdravých (nebolavých) zad je silný svalový korzet kolem páteře, tzv. core. Jedná se o vnitřní svalovou soustavu, která udržuje lidské tělo ve vzpřímené pozici.  Více než ½ dospělé populace, ale i dětí trpí bolestmi zad, ale i vážnými deformitami páteře!!! Ochablé jádro nemusí být na první pohled patrné, mají ho však i někteří kulturisti nebo sportovci, kteří nesprávně posilují a zapojují pouze vnější zádové a břišní svaly (pekáče buchet). Vnitřní svalové jádro je však pro zdraví důležitější, proto se v posledních letech všude mluví o balančním cvičení a cvičebních pomůckách. Ty nás totiž přinutí zapojovat právě malé svaly oboustranně podpírající páteř. Dobrá zpráva je, že tyto svaly můžete cvičit i v sedě, po celou dobu, co pracujete za stolem. Pomůže Vám v tom speciálně navržená zdravotní židle s pohyblivým sedákem na pružině, na které při pohupování přirozeně zapojujete zádové a břišní svaly podobně jako při cvičení na gymnastickém míči.

Pohodlně se opřete a nechte svá záda léčit

Díky pohyblivé opěrce zad však záda nejsou přetěžována a můžete na ní sedět celý den, zatímco na míči fyzioterapeuté povolují maximálně 2 hodiny denně! Sedák se při jakémkoli pohybu pánve naklání do všech stran (do boku i zezadu dopředu) a přirozeně vynucuje správné držení těla při sedu, a to pomocí podvědomé a přirozené práce našich vlastních svalů! Zní to jako sen, ale je to realita. Jedná se o slovinský patent, na jehož vývoji přes 11 let společně pracovali lékaři a fyzioterapeuti a na českém trhu jsou uznanou zdravotní pomůckou. Čím více sedíme a pracujeme, tím více cvičíme a záda si dokonce léčíme. Výsledky dlouholetých výzkumů totiž prokázaly, že díky aktivnímu sezení na balanční zdravotní židli SpinaliS se svalové dysbalance a poškození páteře nejen netvoří, ale dokonce i odstraňují.

Zdravotní židle SpinaliS na pružině pomáhá:

  • Držet vaše tělo vzpřímeně.
  • zmírňovat tlak na meziobratlové ploténky,
  • bez námahy posilovat postulární svaly, které při pasivním sezení ochabují,
  • odstraňuje bolesti zad a krční páteře,
  • příznivě ovlivňuje vaší kondici.

Kvalitní a správně vybraná židle by vám měla sednout stejně dobře jako oblíbené boty. Abyste si mohli být 100% jistí, že jste si vybrali správně, Centrum zdravého sezení nabízí možnost bezplatné zapůjčení vybrané zdravotní židle domů i do kanceláře!

Více informací na www.zdravotni-zidle.cz

BOX :

Kolik dní/hodin trávíte ročně na židli? Kolik času je to za celý aktivní život? Může výběr vhodné židle něco změnit?

PRŮMĚRNÝ ROK                             52 TÝDNŮ                                          365 DNÍ                               8 760 HODIN

3 hodiny / den                                 52 TÝDNŮ                           260 PRACOVNÍCH DNÍ                  780 HODIN

8 hodin / den                                    52 TÝDNŮ                           260 PRACOVNÍCH DNÍ                  2 080 HODIN

12 hodin / den                                 52 TÝDNŮ                           260 PRACOVNÍCH DNÍ                  3 120 HODIN

_mg_4809

Zdravotní židle SpinaliS jsou certifikovanou zdravotní pomůckou, která bolestem zad nejen předchází, ale dokonce je i léčí. Výběr z deseti typů židlí a mnoha barev. Pohyblivý sedák na pružině umožňuje tzv. aktivní sezení. Pohyb do všech stran (do boku i předozadní) zajišťuje optimální, tedy správné držení těla při sedu, a to pomocí podvědomé a přirozené práce našich vlastních svalů! Cena od 13.990 Kč bez DPH, 16 928 Kč vč. DPH.

1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..