Tipy a trendy

S novým plynovým grilem Fieldmann grilujete okamžitě

Přípravě jídla v kuchyni obvykle věnujeme dost času. A jak přijde léto, trávíme tento čas raději mimo dům a naplno si užíváme krásného počasí. Ideální je tedy přesunout vaření ven a na zahradě nejen odpočívat či stolovat, ale také si jídlo připravovat. Grilování přináší atmosféru, která se při běžném vaření v domě zkrátka nenaskytne. Stačí už jen pořídit si gril: Třeba některý z nových modelů zahradních grilů značky FIELDMANN. Ta nabízí nejen širokou paletu grilů na dřevěné uhlí a příslušenství k nim, ale nově také grily plynové, s nimiž můžete začít grilovat téměř okamžitě. Více na www.fieldmann.cz.

Novinka pro letošní sezónu – plynové grily Fieldmann

S plynovými grily si dopřejete gurmánský zážitek dříve, protože začít grilovat můžete téměř okamžitě. Obsluha plynového grilu je velmi snadná, od jednoduchého zapálení plynových hořáků, až po možnost dokonale regulovat sílu plamene, a tím pádem i výkon grilu. Plynové grily mají regulaci tlaku plynu již součástí balení!

Hořáky plynového grilu Fieldmann FZG 3002 lze používat i samostatně

I dost početnou skupinu hladových strávníků pohostíte s plynovým grilem Fieldmann FZG 3002, který nabídne grilovací plochu 50 x 35,5 cm s výškou 85 cm. Jednoduše a rychle, pouhým stlačením knoflíku zapálíte jeden ze dvou hořáků s celkovým příkonem 7,6 kW a můžete začít grilovat. Na rozdíl od grilu na dřevěné uhlí nemusíte čekat na rozpálení. Díky teploměru ve víku lze kontrolovat teplotu uvnitř grilovací nádoby a pomocí ovládacích knoflíků ji pohodlně regulovat. Každý hořák můžete používat i samostatně, což oceníte především při malých akcích, kdy tak ušetříte za plyn. Plynový gril Fieldmann FZG 3002 disponuje bočními odkládacími plochami, pod grilovací nádobou pak úložným prostorem, a ještě níže pojezdovými kolečky pro snadnou manipulaci. Majitelé malých teras a zahrádek nebo balkonů ocení kompaktní rozměry 110 x 46 x 102 cm, díky kterým se gril také snadno po sezóně uskladní. Regulace tlaku plynu je již součástí balení. Více na www.fieldmann.cz. Doporučená akční MO cena plynového grilu Fieldmann FZG 3002 je 3.599 Kč.

Griluje na plynu nebo dřevěném uhlí, udí: Kombinovaný gril „3 v 1“

S kombinovaným grilem Fieldmann FZG 3001 můžete využívat plynový gril i gril na dřevěné uhlí podle nálady a časových možností, včetně možnosti uzení. Během týdne, když máte méně času, oceníte výhody plynového grilu, ale třeba o víkendu si plně užijete vůni dřevěného uhlí. Plynová část grilu disponuje hlavní, a navíc ještě postranní grilovací plochou. Gril je vybaven trojicí hlavních hořáků (celkem o výkonu 10,2 kW) a postranním hořákem (3,5 kW), který oceníte třeba při ohřevu omáčky, případně polévky. Šikovné Piezo zapalování okamžitě zažehne každý hořák při stisknutí knoflíku. Jeho otočením lze u každého hořáku samostatně ovládat výkon dle potřeby. Ohřívací rošt s rozměry 52 x 24 cm oceníte také při rozpékání pečiva. Gril na dřevěné uhlí nabídne stejnou grilovací plochu jako část plynová, uvnitř se nacházejí dva rošty grilovací a jeden ohřívací. Výšku ohniště lze nastavit do 4 poloh. Na každém poklopu grilu najdete ukazatel vnitřní teploty. Udírna je vybavena dvěma grilovacími rošty a odnímatelným ohništěm na uhlí/dřevo. Dřevěné uhlí nebo dřevo se přikládá postranními dvířky. Kombinovaný gril Fieldmann FZG 3001 vyniká silným nosným rámem osazeným čtyřmi kolečky pro snadnější manipulaci, z nichž dvě jsou vybavena aretací, a velkým úložným prostorem pod grilovacími nádobami. Madla jsou v provedení nerez. Více na www.fieldmann.cz. Doporučená akční MO cena kombinovaného grilu Fieldmann FZG 3001 je 16.659 Kč.

Grily na dřevěné uhlí – přibyl multifunkční gril s udírnou

Příprava jídla nad dřevěným uhlím přináší nejen prázdninovou atmosféru, ale také nezaměnitelnou vůni a chuť pokrmů. Jednoduchý gril na dřevěné uhlí přitom nezatíží peněženku a vy si vyberete takový, který bude pro Vaše potřeby ten pravý. Velké grily Fieldmann oceníte, když ke stolu pozvete větší společnost, zatímco ty menší užijete, třeba když vyrazíte na víkend tábořit. Grily kompaktních rozměrů snadno uložíte do auta nebo dokonce do batohu. Letošní novinkou je multifunkční gril Fieldmann FZG 1250, který je zároveň grilem, udírnou, ohništěm i pekárnou, ale lze v něm také upravovat pokrmy v páře.

Multifunkční gril s udírnou, ale i ohniště nebo pekárna, zkrátka Fieldmann FZG 1250

Pochutnat si na grilovaném steaku, uzené rybě či žebrech, ale také na doma upečené pizze nebo zdravějších pokrmech připravených nad párou – to vše umožňuje multifunkční gril s udírnou na dřevěné uhlí Fieldmann FZG 1250. Gril ze smaltovaného plechu v černé barvě s průměrem 50 cm a celkovou výškou 103 cm je tvořen dvěma částmi (výška horního barelu 39 cm, výška dolního barelu 37,5 cm). Gril disponuje dvěma rošty s ø 46 cm a 44 cm i udícími háky na kusy masa nebo celé ryby. Díky misce na zachycení vody a tuku grilovaný pokrm nevyschne. V horním poklopu s komínkem je vestavěná termální sonda ke kontrole teploty během grilování. Ohniště umístěné ve spodním barelu lze vyjmout a využít i samostatně, třeba při opékání špekáčků. Více na www.fieldmann.cz. Doporučená akční MO cena multifunkčního grilu s udírnou na dřevěné uhlí Fieldmann FZG 1250 je 3.799 Kč.

Tipy na vybrané stávající modely

Přenosný gril s termotaškou Fieldmann FZG 1003

Tento přenosný gril využijete téměř kdekoliv – díky rozměrům 26 x 12,5 cm a praktické termotašce s popruhem, která je součástí balení, si ho snadno odnesete i na piknik nebo na ryby k rybníku. Je ideální pro grilování a opékání například během venkovního táboření. Termotaška se při grilování výborně hodí na uchování chladných nápojů. Více na www.fieldmann.cz. Doporučená cena grilu je 429 Kč.

Stabilní gril s robustní konstrukcí: Fieldmann FZG 1008

Fieldmann FZG 1008je prostorný stabilní gril z pevného plechu ošetřený velmi odolnou žáruvzdornou barvou. Grilovací plocha se nachází ve výšce 78 cm, obsluha grilu je tak velmi komfortní. Gril Fieldmann FZG 1008 je vybaven pochromovanými rošty s možností odklopení, které zajišťuje pohodlné doplňování dřevěného uhlí či briket. Gril je také vybaven odkládacím ohřívacím roštem, aby připravované maso nevychladlo. Pro regulaci teploty a kontrolu vzduchu proudícího grilem slouží větrací otvory na boku. Víko je opatřeno velkým madlem v nerez provedení a integrovaným teploměrem. Maximální mobilitu grilu zajistí velká kolečka, takže na manipulaci s grilem stačí jedna osoba. Více na www.fieldmann.cz. Doporučená cena grilu je 3.999 Kč.

Gril Fieldmann FZG 1004 má klasický design

Zahradní gril Fieldmann FZG 1004 s grilovací plochou o průměru 57 cm umožňuje připravit maso, ale i zeleninu a další lahůdky, i pro větší skupinu lidí. Obsluha grilu je pohodlná díky odnímatelnému víku s praktickým úchytem. Fieldmann FZG 1004 vyniká výbornou stabilitou a pevností materiálu. Zahradní gril Fieldmann FZG 1004 má lehce odnímatelný popelník, což zvyšuje komfort při obsluze a následném čištění. Pojezdová kolečka usnadní manipulaci. Více na www.fieldmann.cz. Doporučená cena grilu je 1.699 Kč.

1 Shares

One Comment

  1. Pingback: Grily Fieldmann: Šéfkuchaři v kempu i na zahradní party » Bytovérekonstrukce.cz

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..