Zahrada

Benzínová pila Fieldmann FZP 5216-B odvede dobrou práci při přípravě dřeva i prořezávání

Pro všechny, kdo potřebují připravit palivové dřevo nebo se chystají na důkladnější prořezávání či kácení menších stromů, je ideálním pomocníkem benzínová pila Fieldmann FZP 5216-B. Benzínová pila Fieldmann FZP 5216-B je vhodná na zahradu i do lesa. Odvede velmi dobrou práci při prořezávání větví, kácení menších stromů, řezání palivového dřeva a obecně při údržbě zahrady a okolí domu.

Výborně vyvážený, nepříliš těžký, a přitom výkonný stroj je vybaven motorem o obsahu 52 cm3. Tento dvoutaktní jednoválec pak nabídne výkon 1,9 kW. Startování pily se studeným motorem je usnadněno systémem zapalování C.D.I., takže ani v zimě není pro nastartování potřeba velká fyzická síla.  Lišta optimální délky 405 mm a hmotnost 5,2 kg zaručuje uživateli při práci velmi dobrou obratnost. Ovladatelnost pily podporuje také protiskluzová úprava rukojeti.

Standardem stroje jsou integrované bezpečnostní prvky, jako je bezpečnostní řetězová brzda pro okamžité zastavení řetězu, která chrání před zpětným rázem, a pevná zubová opěrka na konci řetězu. Výhodou je také snadnější údržba. Kvalitní řetěz Fieldmann je mazán automatickou olejovou pumpou, což snižuje tření a zvyšuje životnost řetězu, sílu mazání lze pohodlně nastavit pouhým šroubovákem. Kromě nezbytného nářadí pro manipulaci s lištou a řetězem, je součástí balení také kalibrovaná nádoba pro přípravu palivové směsi v odpovídajícím poměru. Doporučená akční MO cena nové pily Fieldmann FZP 5216-B je 2.299 Kč. Více na www.fieldmann.cz.

Moderní elektrická pila Fieldmann FZP 2020-E se dostane i do špatně přístupných míst

Perfektně vyvážená a díky tomu i dokonale ovladatelná je nová elektrická pila Fieldmann FZP 2020-E. Tento model vyniká nadstandardním vybavením i zpracováním (hliníkové madlo atp.).Motor s příkonem 2 400 W je umístěn tak, že na boku pily nevyčnívá a nepřekáží tak při manipulaci s pilou. Podélný tvar umožňuje dostat se i do špatně přístupných míst. Díky kompaktnímu podélnému tvaru je tato pila někdy využívána i při drobných tesařských úkonech na střechách. Snadnou manipulaci podporuje i protiskluzová úprava madla.

Elektrická pila Fieldmann FZP 2020-E disponuje kvalitním řetězem světové značky Oregon s dělením 3/8´ a šířkou článku 1.3 mm a lištou Oregon 40,5 cm. K dopnutí či demontáži řetězu a lišty za účelem čištění není třeba žádného nářadí. Pomocí systému Quick Tighten to zvládnete pouze rukama. Řetěz je mazán automaticky, kapacita olejové nádrže představuje 220 ml. Hmotnost pily s lištou a řetězem činí jen 5 kg.

Samozřejmostí modelu jsou bezpečnostní prvky jako zubová opěrka, bezpečnostní řetězová brzda, která chrání před zpětným rázem, a bezpečnostní spojka řetězu, která po uvolnění spínače okamžitě zastaví řetěz. Součástí balení jsou i náhradní uhlíky motoru. Doporučená cena 2.299 Kč, více na www.fieldmann.cz.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..