Koupelny

Černobílá kombinace aneb klasika, která neomrzí

Při výstavbě či rekonstrukci koupelny mnoho lidí tápe nad výběrem barevného tónu celé místnosti. Inspiraci lze nalézt například v oblíbené barvě či aktuálních trendech. Důležitá je však nadčasovost, díky které se prostor jen tak neokouká. Černobílá kombinace nabízí mnoho možností, jak si koupelnu zútulnit a zároveň vytvořit moderní prostor. „Spojení bílé a černé barvy je elegantní řešení, které rozhodně není jen pro odvážné. Je však třeba myslet na to, že i když se jedná o klasiku, vytvořit pěkný černobílý interiér není snadný úkol,“ říká Marcela Bínová, odbornice z oddělení koupelen v projektových marketech Hornbach.

Aby černobílá koupelna nepůsobila lacině a stroze, je důležité držet se několika nepsaných pravidel. „Pro tuto barevnou kombinaci je stěžejní dostatek světla. Pokud nemáte v koupelně okno, zaměřte se na dobré umělé osvětlení a vhodné doplňky, které prostor opticky zvětší. Skvělým řešením jsou například zrcadla,“ radí Marcela Bínová z Hornbachu, a dodává: „Černá by nad bílou neměla převažovat. Při správném poměru můžete krásnou koupelnu vytvořit i z malého prostoru.“

Tato duální barevná kombinace vytváří jisté napětí a současně velmi uklidňuje. Lze ji využít jak pro menší koupelny v městských bytech, tak i pro prostorné koupelny v domech na venkově, kde v prostředí lesů a okolní krajiny utvoří ideální kontrast.

Originálním nápadům se meze nekladou a to jak v podobě šachovnicové podlahy, černé sanity či koupelnového nábytku, dlaždic i obkladaček v moderním vysokém lesku, a v neposlední řadě i netradičním koupelnovým doplňkům. Černobílá koupelna je pro nadčasové bydlení jednoznačně zajímavou volbou.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..