Developeři

DOMOPLAN postaví v centru Brna prémiovou rezidenci Žižkova. Na projektu za 620 milionů spolupracuje s architekty Kuba & Pilař

Rezidenční areál Žižkova s trojicí domů o 69 bytech postaví mezinárodní developerská společnost DOMOPLAN v Brně, v blízkosti Konečného náměstí a Kraví hory. Investiční objem projektu, na kterém developer spolupracuje s oceňovaným studiem Kuba & Pilař architekti, dosahuje 620 milionů korun. Obnovitelné zdroje energie a smart technologie zajišťují co největší možnou míru energetické soběstačnosti rezidence.

Výstavba prémiové rezidence Žižkova, kterou DOMOPLAN ze skupiny FIPOX rozšiřuje řady svých brněnských projektů, začne ve druhé polovině letošního roku. „Kombinujeme zde dva faktory. Rezidence Žižkova má svým velice povedeným minimalistickým provedením prémiový charakter a utváří kvalitní místo pro život odpovídající těm nejvyšším standardům. Přitom se nachází v jedné z nejvyhledávanějších lokalit v rámci Brna, v sousedství Kraví hory a Konečného náměstí, s rychlou dostupností do středu města,“ uvádí hlavní přednosti nově představeného projektu Žižkova Tomáš Vavřík, majitel a zakladatel společnosti DOMOPLAN.

Trojice bytových domů, které doplňuje komunitní dvůr s posezením a parkově upravenou zelení, nabídne 69 rezidenčních jednotek o dispozicích 1+kk až 5+kk nacházející se v nejvyšším patře. Každý z nich bude mít vlastní balkon nebo terasu, počítá se také s podzemním parkováním s 95 místy a dobíjecími stanicemi pro elektromobily. Výrazný architektonický prvek tvoří lamely u lodžií, které zároveňslouží pro efektivnější regulaci tepla v interiérech.

Rezidence dvou tváří

Architektonické provedení rezidence Žižkova klade důraz na minimalismus s řadou funkčních detailů. „Jedná se o dům dvou tváří. Zatímco směrem do vnější strany se jedná o typickou pevnou městskou fasádu, do vnitrobloku se dům otevírá provzdušněnou formou lodžií a balkonů, které jsou orientovány do klidové zóny,“ popisuje rezidenci akademický architekt Ladislav Kuba ze studia Kuba & Pilař architekti, které loni obdrželo ocenění Architekt roku za mimořádný přínos architektuře.

„Objekt se skládá ze tří rozdílně vysokých hmot. Nárožní jsme zdůraznili do postupné eskalace, naopak další sekce jsou nižší. Díky tomu se dostáváme i do vyšší úrovně, odkud je výhled na střed města,“ doplnil dále akademický architekt Kuba, podle kterého je velkou předností Žižkové také její poloha: „Architektura v této části města má svůj význam. Jednak je to samotné Konečného náměstí, mimořádný úkaz ve struktuře města, a poté i samotná ulice Žižkova. Ta se sestává ze spousty staveb z 30. let minulého století od významných brněnských architektů. Jedná se tak o místo, kde má moderní architektura svou tradici.“

Důraz na energetickou soběstačnost

Prémiový charakter rezidence Žižkova doplňují zdroje obnovitelných energií a energetická řešení, které zajišťují energetickou úspornost projektu. Spotřebu společných prostor bude pokrývat energie vyrobená fotovoltaickými panely. Energetický smart management domácností pak umožní obyvatelům mít přehled o své spotřebě, a to prostřednictvím online aplikace, která nabízí také ovládání atmosférického LED osvětlení nebo optimalizaci tepla. Součástí interiérů budou řídící systémy pro pravidelnou cirkulaci vzduchu.   

Rostliny vysazené ve vnitrobloku pak společně s zelenými střechami plní funkci zadržování vod. Závlahu obstarává automatický systém snižující spotřebu vody, který využívá nádrže na dešťovou vodu.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..