Články

Filtrační konvice

Při stále zvyšujících se cenách, mnoho domácností hledá příležitosti, jak ušetřit peníze. Jedna z možných cest, je přestat kupovat do domácnosti drahou balenou vodu. Litr vody přímo z kohoutku přitom stojí pouze 6 haléřů.

filtracni-konvicePokud chceme v domácnosti zvýšit kvalitu vody z vodovodu, můžeme použít např. filtrační konvici. Tato konvice může pomoci zlepšit čistotu pitné vody nejen ve starých domech nebo vodu ze soukromých studen. Pomocí uhlíkového filtru dokáže špatnou vodu zbavit chlorového zápachu, těžkých kovů a pesticidů. Samozřejmě tento uhlíkový filtr není všemocný, ale může výrazně vodu zkvalitnit.

Při výběru filtrační konvice si zjistěte, kolik se skutečně do konvice vejde vody. Samotný filtr může tvořit až polovinu objemu. Pro větší pohodlí zkuste, zda se Vám konvice vejde např. do přihrádky v lednici a lze ji pohodlně doplňovat novou vodou z kohoutku. Pokud máte v domácnosti spotřebu vody okolo 5 – 6 litrů, vyberte si filtrační konvici se zásobníkem a kohoutkem pro zvýšení vašeho pohodlí. Cena je sice o několik stokorun vyšší, ale časem tuto praktickou věc jistě oceníte. Pro zvýšení komfortu, je na některých typech konvic indikátor výměny patrony. Ta se mění vždy po jednom měsíci provozu nebo určitém množství přefiltrované vody.  V oblastech se středně tvrdou vodou ji lze použít na přefiltrování až na 150 litrů vody.  Ceny filtračních konvic se pohybují v řadech stokorun až několika tisíc. Filtr do konvice pořídíte od 100 do 150 Kč měsíčně.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..