Dětský pokoj

I na detailech záleží! Vylepšete dětem před začátkem školy pokojík

Školní rok klepe na dveře a je nejvyšší čas myslet na postupné přípravy pro vaše školáky. Kromě nákupu školních pomůcek nezapomínejte i na vybavení dětského pokoje. Ať už si děti hrají nebo připravují úkoly, pobývají v něm většinu času, a je proto nutné, aby místnost vytvářela příjemné prostředí a byla uspořádaná. Praktické pomůcky, organizéry, ale také dekorace a doplňky pozvednou dětský pokojík o úroveň výš a děti se v něm budou cítit mnohem lépe.

Správné osvětlení

Kvalitní světlo je základ pro všechny školáky. Zbytečně nenamáhá oči a chrání zrak, současně neunavuje a pomáhá udržet pozornost po delší dobu. Ideální je zvolit svítidlo vyzařující neutrální bílou barvu, která imituje přirozené denní světlo. „Neutrální bílé světlo v rozsahu od 4 000 do 5 000 kelvinů podporuje lidskou aktivitu a na rozdíl od teplé barvy nesvádí k odpočinku. Chcete-li mít nastavení svítidla plně pod kontrolou a přizpůsobovat si ho podle potřeby, řešením je lampička s nastavitelnou intenzitou i barvou světla,“ radí Jana Gottvaldová ze společnosti BAUHAUS. Při výběru myslete také na to, aby byla lampa prostorově úsporná a na stole nezabírala příliš mnoho místa. Praktické jsou zejména polohovatelné lampičky nebo svítidla se svěrkou pro uchycení na preferovanou hranu stolu.

Elegantní stolní LED lampa Lionel je vhodná do pracovny i dětského pokoje. Světelný zdroj s barevnou teplotou 5 000 kelvinů vyzařuje neutrální bílé světlo, které imituje přirozené denní osvětlení. Ovládá se dotykově a umožňuje nastavit intenzitu osvětlení. Svítidlu z kvalitního pružného platu dominuje velký digitální displej s hodinami a teploměrem.

Všechno na svém místě

Uklizené a uspořádané prostředí by mělo být samozřejmostí každého dětského pokoje. Oproti místnosti, kde vládne neřízený chaos, působí uklidňujícím dojmem a poskytuje lepší podmínky pro soustředění. Vše potřebné v něm navíc snadno a rychle najdete. „Před začátkem školního roku je dobré zkontrolovat, zda v dětském pokoji nechybí organizéry a úložné boxy. Bez nich se udržuje pořádek hůře vám i dětem. Organizéry je praktické mít nejenom v zásuvkách, ale také na poličkách nebo na pracovním stole. Pro uložení hraček se hodí plastové boxy, které lze umístit pod postel, do rohu místnosti, do skříně, popřípadě na poličku,“ říká Lucie Odehnalová ze společnosti BAUHAUS.

Pro zábavu i úkoly

Součástí školákova režimu je organizace úkolů a poznámek. Pomohou s tím zápisníky, mnohem kreativnější jsou však nástěnky a tabule. Nemusí na nich být vystavené jen povinnosti, ale také zábavné prvky v podobě fotografií, vlastnoručně vyrobených obrázků nebo třeba malůvky vytvořené fixem. Samotná organizace nástěnky se stane veselou aktivitou, díky které se školáci učí zvládat úkoly hravou formou. „Klasikou jsou korkové nástěnky, modernější alternativou jsou nástěnky kombinující magnetické uchycení a popisovací fix. Skvěle poslouží ale i klasika v podobě křídové tabule, kterou navíc s malými školáky využijete při společném učení,“ doplňuje Lucie Odehnalová ze společnosti BAUHAUS. 

Magnetická a popisovací nástěnka Zeller Present v moderním designu pomůže s organizací úkolů, které budou od teď už vždy na očích.  Zatímco některé poznámky v podobě lístků uchytíte magnetem, další lze zapsat fixem přímo na nástěnku. Tabule o rozměrech 40 x 60 cm se snadno instaluje.

Křídová popisovatelná tabule na stěnu ve tvaru komiksové bubliny potěší malé školáky při hraní, ale najde uplatnění také při učení. Tabule se umisťuje na stěnu pomocí 4 samolepících pásek se suchým zipem. Je vyrobena z kvalitního melaminu a má rozměry 30 x 50 cm.

Praktický fotorámeček na uchycení fotografií je stylovým doplňkem interiéru. Bílý dřevěný rám je možné pověsit na výšku i šířku a poskytuje prostor pro uchycení 6 fotografií o formátu 10 x 15 pomocí kolíčků umístěných na šňůrce. Vzpomínky na léto, ale také úkoly pro nadcházející týden budete mít na očích. Rozměry: 50 × 40 × 2,5 cm

Dokonalé do posledního detailu

Prostředí, ve kterém se pohybujeme, má na nás bezprostřední vliv. Také školáci se musí ve svém pokojíčku cítit dobře. Pomůže k tomu nejenom uklizené a uspořádané okolí, ale i dekorace místnosti podle jejich představ a nápadů. Nebojte se společně vrhnout do změn a umožněte dětským fantaziím proměnit pokojík v novou místnost. Užijete si společné tvoření a prostor získá originální nádechs. Stěny můžete obohatit o fotografie v rámečcích, plakáty komiksových hrdinů nebo vlastní obrázky. Vyhrát si můžete s nálepkami a nástěnnými polepy, ale třeba i světelnými řetězy a fotoluminiscenčními prvky. Nezapomínejte ani na přírodní detaily, třeba v podobě sukulentu, kokedamy nebo řasokoule.

Příjemné prostředí pro práci i studium je základ. Aroma difuzér Rohnson R-9580 se postará nejen o zvlhčení vzduchu, ale také provonění prostoru a vytvoření pěkné atmosféry. Přístroj produkuje jemnou studenou vodní mlhu, po přidání několika kapek éterického oleje s ním navíc snadno provoníte celou místnost. Difuzér bude díky modernímu designu působit jako originální bytový doplněk. Je tichý, úsporný a nebude vás nijak rušit.

Keramický obal na květináč Soendgen Keramik Bari v hnědé barvě zaujme jednoduchým designem a kvalitním zpracováním. Díky precizně provedené glazuře a práškovému efektu snadno doplní jakýkoliv interiér. Lehce ho navíc zkombinujete s jinými keramickými nádobami. Hodí se pro umístění menších rostlin jako je hortenzie, begónie nebo anthurium. Průměr květináče je 13 cm, výška 12 cm.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..