Stavební materiály

Inovace pod omítkou. Deska se silikátovým nástřikem zefektivňuje zateplení domu

O výhodách zateplení domu dnes už nikdo nepochybuje, lze dokonce vysledovat trendy v technických a užitných vlastnostech výrobků. Při práci s deskami SMART wall se silikátovým nástřikem ocení realizační firmy či šikovný laik především rychlejší aplikaci, nižší prašnost a další výhody, a to při zachování všech protipožárních vlastností.

Inovace od společnosti Knauf Insulation šetří čas i použití lepidla. Je totiž možné vynechat fázi úvodního vtlačování lepidla do izolantu. Díky větší přilnavosti se zlepšují všechny vlastnosti aplikovaného minerálního izolantu, který nás bezpečně a účinně chrání před chladem v zimě a horkem v letních měsících.

„Využití desek s nástřikem značně zkrátí a zjednoduší dobu realizace. Není totiž potřeba dělat takzvaný záškrab,“ říká aplikační manažer Jakub Černohorský z firmy Knauf Insulation. Jde podle něj o chytrou evoluci již léty prověřeného a standardního materiálu, který se v Česku používá. Vyšší přídržnost prodlužuje také životnost systému.

Poukázat lze i na další výhodu při značení na povrch desky. Celistvá hladká struktura a světlá barva desky umožňuji lepší značení, což je nesporně významné pro měření a řezání. To potvrdí každý, kdo v minulosti něco uřízl špatně právě kvůli nejasně viditelné čáře. Desky se silikátovým nástřikem oproti tomu umožňují zakrojit izolant jako dort.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..