Kuchyně

Kapslové kávovary

Káva rozpustná, překapávaná nebo turek ustupují do pozadí. Stále více si na kávě chceme pochutnat na kvalitní a dobré kávě. Jenže kdo z nás má na to, každý den si dávat pravou italskou kávu v kavárně. A co takhle pořídit si kavárnu domů? To vám umožní kapslový kávovar. Bez prskání připravíte i latte jako z pravé italské kavárny.

Domácí kavárna

Kávovar na kapsle je moderní přístroj, který se v poslední době rozmáhá ve většině domácností. Jeho obsluha je jednoduchá, vložením kapsle a posunutím páčky, či zmáčknutím tlačítka, dostanete luxusní kávu jako z italské kavárny. Pro chuť kávy je však správný postup přípravy. Je to jednoduché – milujete kvalitní a dobrou kávu a chcete si ji dát kdykoliv na ni dostanete chuť. Ať jste doma, nebo v kanceláři.

Kapslový kávova je malý a designově úchvatný pomocník, který za vás při přípravě kávy udělá prakticky veškerou práci. Obsluha je ještě trochu snazší než u automatických přístrojů, protože u nich odpadá nutnost doplňování kávy v jakékoliv formě. Vše je připraveno v malé kapsli, kterou vložíte do přístroje, a ten se o zbytek postará. Nemusíte nic mlít ani odměřovat, stačí jen přístroj nahřát, nalít do nádržky čerstvou vodu, vložit kapsli s oblíbenou kávou a stisknout tlačítko.

Chcete jen espresso, nebo je libo i latte?

Nejdříve si musíte rozmyslet, jestli chcete připravovat jen klasické espresso, nebo si chcete pochutnávat i na macchiatu, capuccinu, latte a jiných kávových dobrotách. Kapsle mohou totiž být jednosložkové, nebo dvousložkové. Dvě kapsle na jednu kávu jsou v případě, že si chcete vychutnat jinou kávu, než espresso. Jedny kapsle jsou s kávou rozpustnou, v jiných je zase káva zrnková namletá. Mléko může být sušené, nebo ve formě tekuté smetany. Některé modely dokonce nabízí kapsle jen a pouze pro kávu a mléčnou pěnu našleháte díky trysce.

Důležité je, v jakém pořadí kapsle do kávovaru vložíte. Ale nebojte, na krabičce s kapslemi vždy najdete návod, jak na to.

Cafissimo-LATTE-Argento
Tchibo Cafissimo LATTE Argento

Jaké výhody má kapslový kávovar?

Na trhu je obrovské množství značek, které nabízejí kapslové kávovary. Na výběr je také nespočet tvarů, barev a velikostí. Cena je také docela příznivá. Nejlevnější kapslový kávovar se dá pořídit už za patnáct set korun.

Výhodou kapslových kávovarů je také jednoduchá údržba. Stačí jen každý den dolívat čerstvou vodu a jednou za čas kávovar vyčistit speciálním prostředkem. Většina kapslových kávovarů vás sama upozorní pípáním nebo rozsvícením kontrolky, až bude třeba přístroj vyčistit.

Skvělé, ale co nevýhody?

Kapslové kávovary jsou sice dostupné do pár tisíc korun, ale horší už je to s cenou kávových kapslí. Za porcovanou kívu v kapslích si totiž připlatíte, jedna káva vás vyjde na 8 až 16 korun, podle toho, na jaké kávě si chcete pochutnávat. Dražší je také cena odvápňovacích a čistících prostředků na údržbu.

Je tedy kapslový kávovar to pravé pro vás? Nejdříve se rozmyslete, co od kávovaru čekáte. Nenechte se zlákat množstvím funkcí, které nevyužijete, ani nízkou cenou přístroje. Na druhou stranu kapslový kávovar svým designem rozsvítí každou kuchyňskou linku a provoní váš dům kvalitní kávou kdykoliv.

2 Comments

  1. Pingback: Pákové kávovary

  2. Druh kapslí. Dobře se proto zaměřte na to, jaké možnosti vám nabízí. Některé společnosti se zaměřují čistě na přípravu klasické kávy, jiné rády experimentují s chutí. Kapsle se od sebe kromě náplně liší také tvarem a velikostí, takže je dobré si zjistit, jak dostupnost, tak možnosti kompatibility. https://www.covybrat.cz/nejlepsi-kavovar-na-kapsle/

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..