Zahrada

Keramická podlaha na terase: Příjemná pro bosé nohy a bezpečná na zimu

Podlaha terasy. Chcete, aby nejen pěkně vypadala, ale aby byla především praktická. Musí Vám být příjemná na dotyk, když v létě vyběhnete z domu jen tak naboso, v zimě zase potřebujete jistotu pohybu za zasněženém povrchu. Pokud rádi na terase grilujete, snídáte i obědváte, určitě chcete mít podlahu,  která se snadno čistí, udržuje. Jasnou volbou podlahy terasy s mnoha technickými přednostmi jsou keramické dlaždice RAKO OUTDOOR 60 x 60 cm tloušťky 2 cm. Uplatňují se při pokládce na terče, nebo přímo do štěrku či trávy. V rodinném domku snadno propojíte obývací pokoj s terasou, protože venkovní dlaždice RAKO OUTDOOR mají jednotný vzhled s těmi pro interiér.

Keramická dlaždice bývá volbou pro krásnou podlahu v domě. Je ale také výborným materiálem pro exteriér, který je oblíbený architekty i samotnými majiteli domů. Vysoce slinuté dlaždice RAKO OUTDOOR s tloušťkou 2 cm se hodí pro využití na balkoně, v okolí bazénu, v pergole, na ploché střeše nebo jen jako nášlapné chodníky zakomponované do travní plochy. Dlaždice mohou mít třeba věrný vzhled betonu, dřeva, kamene, který prostoru dodává požadovaný vzhled. Pokládka je jednoduchá, bez použití lepidel a další stavební chemie, navíc umožňuje vyjmutí dlaždic pro možné opravy či úpravy.

Keramika? Na ven ideální materiál…

Vlastnosti keramiky optimálně kombinují styl s odolností a bezpečností, která je pro venkovní prostory zásadní. Keramické dlaždice odolávají změnám teploty i nepříznivým povětrnostním podmínkám, jako je déšť, sníh nebo dokonce krupobití. Dlaždice RAKO OUTDOOR jsou nenasákavé, a proto 100 % mrazuvzdorné a odolné ke změnám teplot. Stejně odolné jsou také vůči skvrnám od soli či usazeninám vodního kamene. S protiskluzností R11/B jsou přímo navrženy tak, aby ve venkovních prostorách zabraňovaly uklouznutí a pádu. Protiskluzné dlaždice RAKO OUTDOOR zvyšují i bezpečnost okolí bazénu, kde je jejich povrch často mokrý. V okolí bazénu navíc oceníte výbornou chemickou odolnost keramických dlaždic.

Dlaždice RAKO OUTDOOR jsou také jasnou volbou když chcete podlahu interiéru a terasy chcete opticky propojit. U značky RAKO totiž design venkovních dlaždic s tloušťkou 2 cm odpovídá designu podlahových sérií pro interiér. Takže jakmile otevřete posuvné dveře nebo francouzská okna, podlaha se rozběhne do zahrady a obytný prostor se doslova nafoukne. A nemusíte se bát každého škrábnutí na podlaze, nemusíte se vyzouvat. Keramický povrch je mechanicky odolný, a v porovnání s ostatními materiály, např. betonovými dlaždicemi, nevyžaduje žádnou speciální údržbu: Stačí jej čas od času zamést, při větším znečištění umýt vodou, vhodné je i vysoko-tlakové čištění.

Proč tloušťka 2 cm?

Až dvojnásobná tloušťka oproti běžným interiérovým dlaždicím a vlastní hmotnost předurčuje položit dlaždice přímo do terénu, například do trávníku, kde neutrální tóny kontrastují se zelení, do štěrku nebo na plastové terče bez použití lepidel a spárovacích hmot. Tloušťka 2 cm dává dlaždicím vysokou nosnost a pevnost na exponovaných venkovních plochách. Vyvýšená keramická podlaha na terčích umožňuje skrýt elektrické instalace, potrubí a kabely pod podlahou, a tím vytvořit prostor bez viditelných technických prvků.

REBEL OUTDOOR: Matný beton se škrábanci

Pokud existuje design, který je schopný se přizpůsobit jakémukoliv prostoru, je to beton. Spojení hladkého matného povrchu se vzhledem i barvou betonu se záměrným opotřebováním a dlažby typu cotto nabízí jak série venkovních dlaždic s dvoucentimetrovou tloušťkou, Rebel Outdoor, tak i podlahová série dlaždic, Rebel, na kterou venkovní dlaždice navázaly. Výhodou venkovních dlaždic tloušťky 2 cm je výborná čistitelnost, vysoká odolnost i jednoduchá instalace na terasách, pochozích střechách, balkonech, ale i v okolí bazénů nebo jako zpevněných ploch v zahradě. Více na www.rako.cz.

QUARZIT OUTDOOR: Autentický vzhled kamene

Díky technologii digitálního tisku je design dlaždic RAKO OUTDOOR k nerozeznání od přírodního materiálu. Atraktivní kresbu kamene typu burlington naleznete v sérii Quarzit Outdoor. Dlaždice Quarzit Outdoor 60 x 60 s tloušťkou 2 cm, určené pro venkovní terasy, balkony a zahradní architekturu, mají protiskluznost R11/B, díky které zajišťují bezpečí při pohybu. Dlaždice série Quarzit nabízejí variantu 60 x 60 cm s tloušťkou 3 cm pro pojezdové plochy garáží a dalších veřejných ploch. Více o Quarzit Outdoor na www.rako.cz.

Dlaždice RAKO jsou ekologickým výrobkem s nízkou mírou zatížení životního prostředí.

Více o materiálech RAKO na www.rako.cz.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..