Jistě, řeknete si, ještě aby to byla investice bez špetky rozumu, tu si snad může dovolit jen milionář za vodou. Samozřejmě, že žádný nákup, za kterým stojí naše těžce vydělané peníze nemůže být nepromyšlený, obzvláště pokud se jedná o nákup s minimálně pěti nulami na konci.
Byt nemusí sloužit pouze pro vlastní bydlení
I když se to nabízí, je samozřejmě byt určen k bydlení, nemusí však posloužit jen pro zabydlení samotného investora. Pokud máte kam složit hlavu, a pár finančních prostředků k tomu, jeli poblíž byt za rozumnou cenu, nemusíte se hned stěhovat, ale investovat rozhodně ano. Klidně si zůstaňte ještě nějaký čas u rodičů, či v menším bytě, a nový byt chytře a rozumně pronajměte. Nejen, že vám pomůže se splácením úvěru či hypotéky, hlavně nebude prázdný ležet ladem a vás tak jeho provoz nebude stát ani korunu, přesto vám už bude říkat pane.
Jak a za co byt koupit?
Byt můžete koupit mnoha způsoby a nemusí to být jen za ušetřené peníze. Často tak chytře můžete investovat peníze z dědictví, ale i z porozvodového vypořádání manželů. Byt vám však pomůže zainvestovat i stavební spoření či hypotéka a pokud jste náhodou šťastně vyhráli třeba v loterii, nákup nemovitosti vám posvětí i finanční makléři. Je to zkrátka investice trvalá, s hodnotou, která v horizontu let nikdy neklesá pod svou hodnotu a vždy jen roste.
Byt na stáří i pro děti
Možná si řeknete, proč si půjčovat na něco, co nebude momentálně vašim domovem. Pokud si však momentálně finančně můžete dovolit utáhnout splátky či provoz bytu, rozhodně to jsou dobře a promyšleně uložené peníze. Důchody nejsou v naší zemi zrovna fenomenální, budoucnost v tomto směru spíše děsivá než uklidňující a tak se byt za pár desítek let může stát pojistkou pro případ, že byste svůj důchodový věk museli trávit o vodě a kůrce chleba. Pokud jste prarodiči a toužíte předat něco hodnotného svým vnoučatům, pak nákup bytu je tou pravou vstupenkou do dospěláckého života vašich vnoučátek.