Zahrada

Moderní zahrádkáři nedají dopustit na aku techniku: Pracuje tiše, bez zásuvky i za pomoci aplikace

Zahradní technika poháněná akumulátory se v poslední době těší mezi příznivci zahrádkaření velké oblibě. Její nespornou výhodou je tichý provoz, absence výfukových zplodin a použitelnost i v místech bez elektrické zásuvky. BAUHAUS jako pro-ekologická společnost upozorňuje i na šetrnost k přírodě: Aku zahradní technika svou dlouhou životností přispívá k ochraně životního prostředí. Při správném dobíjení akumulátoru je jeho životnost deset i více let, navíc jeden akumulátor lze jednoduše použít od sekačky na trávu přes motorovou pilu nebo křovinořez až po fukar na listí. Akumulátor je na konci své životnosti kompletně recyklován,” říká David Irmann, odborník na zahradní techniku společnosti BAUHAUS.

Moderní bezuhlíkové elektromotory používané v aku zahradní technice mají oproti spalovacím motorům celou řadu výhod. Nejenže je jejich provoz velmi tichý a bez zplodin, ale také mají mnohem vyšší účinnost než spalovací motory. Nejvyšší točivý moment, a tedy sílu, poskytují už od nejnižších otáček. Díky jednoduché konstrukci vyžadují elektromotory v aku zahradní technice pouze minimální údržbu.

Akumulátorovou zahradní techniku je potřeba vybírat především s ohledem na potřeby vaší zahrady. „Jako první zvažte, jakou techniku reálně využijete. Zatímco někteří si vystačí pouze s malou sekačkou na trávu, jiní se na pozemku neobejdou bez motorové pily, nůžek na živý plot, křovinořezu či fukaru na listí,“ doporučuje David Irmann. Vyplatí se také držet jednoho výrobce zahradní techniky. Akumulátory, které tvoří podstatnou část ceny kupované techniky, jsou kompatibilní s dalšími zařízeními od stejné značky a produktové rodiny.

Dalším důležitým parametrem při výběru zahradní techniky je jmenovité napětí a kapacita akumulátoru. „Pro nejmenší pozemky do 150 m2 stačí akumulátorové travní sekačky pracující s napětím 24 voltů. Středně velké zahrady rodinných domů si zaslouží akumulátory vyšší střední třídy s napětím 48 voltů. Na rozlehlejší pozemky je lepší zvolit nejvyšší třídu akumulátorů s napětím 60 a více voltů,” radí David Irmann.

Standardně jsou k dostání akumulátory s kapacitou 2 Ah až 6 Ah. Všechny kolové sekačky Powerworks obsahují již v základu odpovídající akumulátor s nabíječkou, což z nich činí ideální vstupní produkt do světa akumulátorové zahradní techniky. David Irmann k tomu dodává: „Pokud zákazník dává přednost samostatným přístrojům bez akumulátoru v balení, pořízením zvýhodněné startovací sady akumulátoru s nabíječkou lze ušetřit citelnou část prvotní investice.“

V odborných centrech BAUHAUS naleznete širokou nabídku zahradní techniky značky Powerworks řady Dual-Voltage 24 V/48 V, 60 V a 82 V. Právě tato značka vyvinula akumulátorový systém Dual-Voltage 24 V/48 V, který zajistí nabití jedním akumulátorem hned celou řadu přístrojů s napětím buď 24 V, nebo 48 V. „Tyto akumulátory navíc samy rozpoznají, na jaký výkon mají běžet. Tato technologie usnadňuje práci a rozšiřuje rozsah činností, které s ní lze nejen na zahradě vykonávat,” zdůrazňuje David Irmann s tím, že na stroje je poskytována záruka 10 let, na roboty 5 let a na samotné akumulátory 3 roky.

Powerworks robotická sekačka

Robotická sekačka Powerworks s autonomním provozem je neocenitelným pomocníkem pro každou větší zahradu. Je vhodná pro travní plochy až 700 m2 a projede i úzkými místy do 60 cm. Je snadno nastavitelná díky aplikaci Powerworks. Její provoz je nezávislý na Wi-Fi, proto se hodí i na místa, kde nemáte internetové připojení. Poradí si se svahem do 30 %. Balení obsahuje nabíjecí dokovací stanici, náhradní nože a příslušenství pro okamžité zprovoznění. K produktu lze dokoupit i garáž a další komponenty.

Powerworks Aku sekačka 24 V pro menší zahrady

Praktická aku sekačka Powerworks 24 V je vhodná pro menší zahrady do 300 m2. Díky 2Ah akumulátoru v balení poseká plochu o velikosti do 150 m2 na jedno nabití. Robustní plastové šasi zaručuje váhu jen 8,4 kg, a tak s ní sekání zvládne opravdu každý. V nabídce je široký výběr aku sekaček od těch pro menší plochy až po aku sekačky s kovovým šasi, nastavitelným pojezdem a funkcí 4v1: sečení, sběr, mulčování a boční výhoz.

Powerworks řetězová aku pila 48 V

Řetězová aku pila s nejmodernější bezuhlíkovou technologií Brushless usnadní vaši práci i díky automatickému mazání řetězu. Rychlost řetězu 20 m/s je na úrovni benzinových konkurentů. Spokojení budete nejen vy, ale i vaši sousedé, neboť hlučnost této pily je mnohem nižší než u benzinové alternativy.

Powerwoks aku vyžínač 48 V

Strunový aku vyžínač je ideální pro sečení trávníků v obtížně přístupných místech. Činnosti na zahradě usnadní i díky své nízké hmotnosti. Kromě lehké konstrukce mají vyžínače Powerworks automatický posun strun a hrazdu na ochranu rostlin.

Powerworks Start kit akumulátor a nabíječka 24 V/48 V

Starter kit od značky Powerworks se skládá z nabíječky a akumulátoru. Akumulátor je vhodný pro všechna zařízení Powerworks 24 a 48 V s kapacitou 8 a 4 Ah. Akumulátor je vybaven nejnovější Li–ion technologií, která chrání před samovybíjením. Životnost jednoho akumulátoru dosahuje deset a více let při nabíjení jednou týdně.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..